مجلس نمایندگان آمریکا – برگزاری جلسه استیضاح دونالد ترامپ با اکثریت آرا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۸

طرح استیضاح ترامپ درمجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا در جریان برگزاری جلسه استیضاح رئیس جمهور این کشور با اکثریت آرا به استیضاح دونالد ترامپ رای داد. مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته پس از ساعت ها بحث و بررسی، دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را تصویب کرد.«سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است. طرح استیضاح ترامپ در حال حاضر برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارجاع می‌شود. کمیته قضایی مجلس نمایندگان هفته پیش دو ماده طرح استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را به تصویب رسانده بود.

دونالد ترامپ اکنون به سومین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا تبدیل شده که طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است.ماده اول طرح استیضاح که دونالد ترامپ در آن به «سوءاستفاده از قدرت» متهم شده است با ۲۳۰ رای موافق در مقابل ۱۹۷ رای مخالف به تصویب مجلس نمایندگان رسید. ماده دوم طرح استیضاح نیز که به اتهام «کارشکنی در کار کنگره» مربوط می شود با ۲۲۹ رای موافق و ۱۹۸ رای مخالف به تصویب رسید. ایلهان عمر، عضو دموکرات مجلس نمایندگان اظهار داشتند: دولت ترامپ باید بابت حملات به حقوق اساسی ایرانیان در مورد تامین دارو پاسخگو شود.

توئیت جدید دونالد ترامپ در باب استیضاح خود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین توئیت‌های خود نوشت: «باورتان می شود که من امروز استیضاح می‌شوم، آن هم توسط دموکرات‌های چپ‌گرای هیچ کاره. من کار نادرستی انجام نداده‌ام جزییات را بخوانید، این نباید برای هیچ رئیس‌جمهور دیگری تکرار شود. دعا کنید».

ارزیابی طرح استیضاح ترامپ

ترامپ در صورت رای موافق دو سوم سناتورها به طرح استیضاح از سمت خود برکنار می‌شود. این در حالی است که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا این امرغیرممکن به نظر می رسد. اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان در صدد بودند که با استفاده از ساز و کارهای پیش بینی شده در آئین نامه این مجلس روند رسیدگی به دو ماده طرح استیضاح را با تاخیر برگزارکنند. در همین راستا اندی بیگز، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان در آغاز جلسه روز چهارشنبه خواستار به تعویق افتادن روند رسیدگی به طرح استیضاح رئیس جمهوری شد که این پیشنهاد با رای اکثریت اعضای مجلس نمایندگان رد شد.

جان رابرتز، رئیس دیوان عالی آمریکا ریاست جلسات محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا را برعهده خواهد داشت. میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا پیشاپیش پیشنهاد دموکرات ها برای حضور اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ در این مجلس برای ادای شهادت را رد کرده است. تمام این موارد در شرایطی می‌باشد که نتیجه یک نظرسنجی جدید نشان می دهد ۷۰ درصد آمریکایی ها با ادای شهادت اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ در جلسات محاکمه او در مجلس سنا موافق هستند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان