محاسبه اشتباه – مهلت سه روزه برای جبران محاسبه اشتباه نرخ اینترنت پیام رسان سروش

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۱

اعلام ضرب‌الاجل ۳روزه

سازمان تنظیم مقررات و ارتبازات رادیویی کشور به اپراتورهای کشور تنها سه روز زمان داد تا محاسبه اشتباه هزینه های اینترنت کاربران را جبران نمایند. چندی پیش پیام رسان سروش امکان برقراری ارتباط تصویری را برای کاربرانش امکان پذیر کرد. قرار بود تعرفه اینترنت مصرفی این تماس ها به صورت یک سوم محاسبه شود. اما چنین نشده و حالا اپراتورها باید هزینه های مردم را به آنها بازگردانند.

مهلت سه روزه برای جبران محاسبه اشتباه نرخ اینترنت پیام رسان سروش

مهلت سه روزه برای جبران محاسبه اشتباه نرخ اینترنت پیام رسان سروش

محاسبه اشتباه نرخ اینترنت

داستان از آنجا شروع شد که یکی از کاربران، خبر اتمام بسته اینترنت خود با استفاده از تماس تصویری پیام رسان سروش را توییت کرد. این پیام از طرف وزیر ارتباطات بی جواب نماند. آذری جهرمی قول داد این موضوع را پیگیری کند. این مسئله در هیئت دولت مطرح و پیگیری شد. مشخص شد که این تخلف انجام گرفته است. در نهایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضرب الاجلی سه روزه برای اپراتورها تعیین کرد تا محاسبه اشتباه خود را جبران نمایند.

بررسی ها نشان می دهد مشکل از آنجا بوده که تنظیمات آدرس دهی پیام رسان سروش در یکی از اپراتورها به روز رسانی نشده بوده است. بنابراین اینترنت مصرفی کاربران که باید به صورت یک سوم محاسبه می شد، به صورت کامل محاسبه شده است.

پیام رسان سروش

سوال اینجاست که آیا این پیام رسان نباید این مسئله را به اپراتورها اطلاع می داد تا در محاسبه تعرفه ها مشکلی پیش نیاید؟

در پاسخ به این سوال یکی از مسئولین در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته است: به پیام رسان های بومی توصیه میکنیم اگر قرار است سرویس جدیدی ارائه کنند به سازمان تنظیم مقررات و اپراتورها اطلاع رسانی کنند؛ تا دوباره چنین مشکلاتی که باعث نارضایتی مردم می شود پیش نیاید.

رییس رگلاتوری همچنین اضافه کرد: در صورتی که مبالغ دریافتی از کاربران به آنها بازگردانده نشد، این عزیران می توانند شکایت خود را در سامانه ۱۹۵ ثبت کنند تا رگلاتوری به صورت ویژه این شکایات را مورد بررسی قرار دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان