محدودیت در تعداد پزشکان وجود ندارد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵

محدودیت در تعداد پزشکان وجود ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره گفت :محدودیت در تعداد پزشکان وجود ندارد  بنده بعنوان وزیر بهداشت به دوستان خودم که در مجلس هستند بعوان یک دوست این اخطار را میدهم که این دو برابر شدن در ظرفیت پذیرش دانشجو ها به افزایش جمعیت پزشکان بیکار اضافه خواهد شد و تاثیر دیگری ندارد.

 حماسه آفرینی بسیج ملی کنترل فشار خونی

ایشان  به برگزاری بسیج ملی کنترل فشار خون اشاره کرد و از پزشکانی در این پویش پیشیرو بودند تشکر کرد و گفت : از هر ۳۸۰ هزار مرگ در سال، ۳۱۳ هزار مرگ بیماریهای غیر مسری بوده  و ۱۰۰ هزار مرگ به دلیل نوسان فشار و امثال آن بوده .با توجه به این کمپین فشار خون ۲۰ میلیون نفر ایرانی تست و اندازه میگیریم  که خوشبختانه توجه به همکاری خوبی که پزشکان داشتند موفق شدیم در این زمینه پیشرفت کنیم  و فشار خون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را غربال کنیم که از این تعداد دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مورد جدید ثبت شده و ۱۰ میلیون نفر نیز مواردفشار خون بالا بودند .

طرحی به نام  « » از شهریور شروع میشود

ایشان به طرح  «هر خانه یک پایگاه سلامت» اشاره کرد و گفت:شروع این طرح از شهریور ماه است و پزشکان تلاش میکنند این طرح را به مادران که از حد اقل های پزشکی نا آگاهند آموزش بدهند.  نمکی با اشاره به اجرای پرونده الکترونیک سلامت افزود :طرح بعدی و قدم دیگر  بهداشت ، ورود پزشکی خانواده و نظام ارجاع است. هدف ما اموزش  ۱۴ هزار پزشک عمومی است که این طرح را یاد بگیرند و روانه اجرای طرح نظام ارجاع کنیم. ااین روز ها دیگر نمی‌توان بدون نظام ارجاع و گایدلاین‌های نظام سلامت در این زمینه به طور دقیق و پیشرفته عمل کرد .

عدم کمبود پزشک

نمکی در رابطه با  توجه به تعرفه‌ های پزشکی و خطاب به پزشکان افزود: واضح است که این تعرفه‌ها توجه شما را جلب نکرده است. ولی تلاش ما براین است تعرفه‌ها به طوری باشد که بتواند شما را راضی نگه دارد .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان