محسن رضایی – بهترین سیاست پرش از روی دیوار آمریکاست

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۶

برای پرش باید اقتصاد را قوی کنیم!

محسن رضایی در مورد جنگ یا مذاکره با آمریکا به تازگی مطلب دیگری را عنوان کرد. وی گفت: بهترین سیاست پرش از روی دیوار امریکاست. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بهترین سیاست کشور را در شرایط فعلی پرش از روی دیوار امریکا عنوان کرد  و گفت برای پرش باید اقتصاد را قوی کنیم.

 محسن رضایی در اینستاگرام خود نوشت:

محسن رضایی – بهترین سیاست پرش از روی دیوار آمریکاست

افول امریکا مدت هاست که آغاز شده است. اگر سیاستمداران ایران محاسبات خود را درباره آمریکا دقیق نکنند فرصت‌ها را از دست می‌دهند. جنگ و مذاکره با کشوری که درحال افول است، هر دو اشتباه است.

بهترین سیاست پرش از روی دیوار امریکاست. برای پرش باید اقتصاد را قوی کنیم. با قوی شدن تولید و اقتصاد ملی خواهیم توانست تحریم‌های اقتصادی آمریکا را دور بزنیم و خنثی کنیم.

همان‌هایی که ۲۰ سال پیش از بهشت رویایی لیبرال دموکراسی حرف می‌زدند امروز از پایان لیبرالیسم سخن می‌گویند و دهه‌های آینده سال‌های بحران‌های بزرگ در اروپا و غرب خواهد بود.

ما نیز اگر بخواهیم در برابر افول آمریکا جهش پیدا کنیم باید در همه زمینه‌ها قوی بشویم.

سخنی در این باب

سخنان اخیر محسن رضایی حکایتی از رساله دلگشای عبید زاکانی را تداعی می کند که در اینجا مجال نوشتن آن نیست. به طور کلی به عنوان احدی از ملت شریف که چون‌دیگران شاهد بالارفتن از دیوار آمریکا و‌سپس طی چنددهه تنش و تلاش برای پشت سرگذاشتن آمریکا و ‌افتادن در خانه‌های بدتر از خانه آمریکا بوده‌‌ام از همین‌جا به بخت برگشتگانی که مخاطب سخنان اخیر هستند و مشغول محاسبه یا دورخیز برای پرش از دیوار آمریکا بدون در نظر داشتن محل فرودند، باید گفت طمع مدارید و سیاست مدارانه و هوشمندانه تدبیری بیاندیشید تا همچنان ملتی حیران باقی نمانیم.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان