محسن هاشی – دولت مقصر اصلی اوج گیری دوباره کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۱

توئیت انتقادی

محسن هاشمی ، رییس شورای شهری همزمان با اوج گیری شیوع کرونا در کشور و و بالا رفتن آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس بار دیگر دولت را مورد انتقاد قرار داد. هاشمی در توئیت خود نوشت: «دولت باید حالتی را ایجاد کند تا مردم بترسند و رعایت کنند. به نظرم در اوج گیری دوباره  کرونا تقصیر مردم ۳۰ درصد است و سهم دولت ۷۰ درصد، چون یکدفعه تصمیماتش را به نفع کرونا شل کرد و به ویروس رانت داد.  اگر درمورد کرونا شخصا تصمیم می گرفتم فعالیت ها را تا دو هفته تعطیل می کردم و محدودیت ها را آنقدر ادامه می دادم تا آمارها رو به افول برود. آن وقت وقتی شمار فوتی ها به صفر رسید فعالیت ها را بازگشایی می کردم»

اعتقاد رئیس جمهور

پاسخ رئیس جمهور به انتقادات

روحانی در پاسخ به این قبیل انتقادات به ویژه انتقادات محسن هاشمی اعلام کرد:« هیچ کشوری نمی‌تواند ۶ ماه فعالیت‌های اقتصادی‌اش را تعطیل کند. راحت‌ترین راه این است که بگوییم فعالیت تعطیل؛ روز بعد هم مردم از بهم‌ریختگی، گرسنگی، فشار و مشکلات بیایند اعتراض کنند؛ هیچ‌کس در دنیا این را نمی‌پذیرد».

از نظر روحانی ما نمی‌توانیم مثل سابق کنار هم بایستیم، برای همین فاصله گذاری اجتماعی ضروری است و سبک زندگی را باید امسال تغییر داد. حتی در کارخانجات هم باید از ماسک استفاده کنند. مردم عزیز ما باید قانع شوند. صدا و سیمای ما، روزنامه‌های ما، فضای مجازی ما و هنرمندان و فرهیختگانمان باید به صحنه بیایند تا به مردم بگوئیم راهی جز اجرای دستورالعمل‌ها نداریم.

اعمال محدودیت حساب‌شده درتهران

شریفیان از نمایندگان مجلس یازدهم درباره شیوع دوباره کرونا گفته است هرچه سریع‌تر رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا از هر راه ممکن که ایجاد محدودیت حساب‌شده در نقاط پرخطر مثل پایتخت از آن جمله می‌تواند باشد، نسبت به مدیریت مناسب‌تر شرایط اقدام کند.این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: «هرچند عمل به توصیه‌هایی مثل فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در محیط شلوغ لازم است و باید همچنان به این سفارش‌های مهم عمل کرد اما نمی‌توان دست روی دست گذاشت و تنها با تکیه‌بر چند توصیه عمومی فکر کرد این بیماری مهار می‌شود.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان