محمدعلی نجفی به دنبال عفو

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۲

محمدعلی نجفی به دنبال عفو

وکیل محمدعلی نجفی از آغاز تلاش برای جلب رضایت از خانواده مقتول خبر داد. امید گودرزی وکیل آقای نجفی گفت: مذاکرات برای گرفتن رضایت از اولیاء دم اغاز شده است، و پس از تلاش فراوان بالاخره موفق به برگزاری جلساتی با خانواده خانم استاد به منظور جلب رضایت آن ها شد.

وی افزود در جلسات صورت گرفته با پدر و مادر مقتول و همچنین برادر ایشان که نماینده خانواده در رسیدگی به این پرونده هستند، صحبت هایی صورت گرفت. وی از جزئیات جلاسات و صحبت های صورت گرفته چیزی نگفت ولی اعلام داشت که جلسات هنوز به گذشت خانواده مقتول منجر نشده است.

چند روز پیش برادر خانم استاد در جمع خبرنگاران گفته بود که فشارها بر روی وی و خانواده استاد زیاد است. وی بیان داشت که اگر رضایت دهم خواهند گفت که به خاطر پول بوده است و اگر قصاص بخواهم خواهند گفت قضیه امنیتیست، من فقط میخواهم که قانون اجرا شود و به دور از هرگونه جنجال در نظراتم رضایت پروردگار را در نظر خواهم گرفت.

محمد علی نجفی شهردار سابق تهران، وزیر سابق آموزش و پرورش، سرپرست وزارت علوم و رئیس سازمان میراث فرهنگی به اتهام قتل همسرش میترا استاد چند روز پیش توسط دادگاه به قصاص محکوم شد. محمد علی نجفی هفت خرداد سال جاری همسرش همسر دومش را به ضرب گلوله کشت و سپس خود را معرفی نمود.

پس از قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی حرف و حدیث های زیادی به وجود آمد که مهمترین آن ها بحث سیاسی و امنیتی بودن این قتل می باشد که برخی میترا استاد را پرستو (نیروی امنیتی اطلاعات) دانسته که در طول زندگی خود با محمد علی نجفی از وی جاسوسی کرده است. بااینحال نجفی خود در ارتباط با انگیزه اش برای قتل همسرش را کاملا شخصی اعلام کرد.

موسسه اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان