محمد فاضلی – اخراج دکتر فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۱-۰۲

اخراج چهره‌ای سرشناس حقیقت دارد؟!

محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشکده شهیدبهشتی از دانشگاه اخراج شد. دانشگاه شهید بهشتی، حکمی مبنی بر عدم نیاز به محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشکده صادر کرد که این حکم به معنی اخراج وی از دانشگاه تلقی می‌شود.

روز گذشته خبر اخراج دکتر فاضلی در فضای مجازی منتشر شد و پس از آن برخی از چهره های اصلاح طلب از جمله حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور سابق، عبدالناصر همتی نامزد اصلاح طلبان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب، امیر ناظمی معاون سابق وزیر ارتباطات و… به این موضوع واکنش نشان داده و  تلاش کردند تا القا کنند موضوع اخراج فاضلی سیاسی بوده است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد وی به صورت پیمانی در این دانشگاه حضور داشته و در مرحله تبدیل وضعیت موفق به کسب آرای هیات اجرایی نشده است.

نظر برخی اساتید دانشگاه در مورد فاضلی

یکی از اساتید مطلع دانشگاه شهیدبهشتی در این خصوص گفته است که محمد فاضلی از روز اول به صورت غیرقانونی وارد این دانشگاه شد و در ۸ سالی هم که از دولت روحانی گذشت علیرغم فشارهایی که از سوی بری افراد در دولت قبل وجود داشت نتوانستند وی را تبدیل وضعیت کنند. این در حالی است که آقای فاضلی از روز اولی که وارد دانشگاه شد در نهاد ریاست جمهوری مشغول فعالیت بود.

محمد فاضلی - اخراج دکتر فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی

محمد فاضلی – اخراج دکتر فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی

اینکه اعضای هیئت اجرایی براساس دلایل مختلفی در مرحله تبدیل وضعیت به برخی از اساتید رای ندهند، موضوع جدیدی نیست و در سال های گذشته نیز این اتفاق بارها در دانشگاه ها رخ داده است، اما اینکه جریان اصلاح طلب این بار به این موضوع واکنش نشان داده اند قابل توجه است.

انتقاد اصلاح طلبان و حامیان دولت قبل درباره اخراج محمد فاضلی در حالی مطرح می شود که همچنان مسئولانی که  در دانشگاه شهیدبهشتی حضور دارند از افرادی هستند که در دولت روحانی انتصاب شدند و به گفته یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی تنها دانشگاه مهمی است که تیم مدیریتی آن همچنان نیروهای دولت قبل هستند.

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی یکی از جامعه‌شناسانی است که طرح دیدگاه‌های وی در فضای مجازی و کتابهایی که عمدتا حول محور توسعه بوده است، او را به چهره‌ای سرشناس در این حوزه تبدیل کرده است.
محمد فاضلی در سال‌های گذشته رئیس سابق مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی بوده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان