محموله آمونیاک ایران – صادرات اولین محموله آمونیاک ایران به ترکیه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۸

صادرات محموله آمونیاک شرکت کود شیمیایی اوره لردگان

اولین محموله آمونیاک ایران به ترکیه صادر شد. مدیرعامل شرکت کود شیمیایی اوره لردگان از صادرات اولین محموله آمونیاک این شرکت پتروشیمی به ترکیه خبر داد و اعلام کرد: اولین محموله اوره لردگان هم به زودی روانه بازارهای صادراتی با هدف ارزآوری و تامین ارز مورد نیاز کشور خواهد شد.
«محسن محمودی» در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل صنعت پتروشیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات اولین محموله آمونیاک این شرکت پتروشیمی به ترکیه، گفت: اولین محموله دو هزار و ۵۰۰ تنی آمونیاک از مسیر دریایی به این کشور همسایه صادر شده است.

مدیرعامل شرکت کود شیمیایی اوره لردگان همچنین از صادرات اولین محموله اوره این پتروشیمی در روزهای آینده خبر داد و افزود: این مجتمع با ظرفیت تولید سالانه ۶۷۰ هزار تن آمونیاک و یک میلیون و ۸۰ هزار تن اوره به عنوان ششمین مجتمع پتروشیمی کشور به دست متخصصان و نیروهای داخلی به بهره برداری رسیده است.

عملیات ساخت طرح بازیافت دی اکسیدکربن

این مقام مسئول همچنین از آغاز مطالعات فنی و مهندسی اجرای قریب الوقوع عملیات ساخت طرح بازیافت دی اکسیدکربن پتروشیمی لردگان توسط شرکت های ایرانی خبر داد و یادآور شد: با اجرای این پروژه ظرفیت تولید اوره پتروشیمی اردگان حدود ۱۰ درصد افزایش می یابد.
وی با اشاره به تولید با ۹۰ درصد ظرفیت اسمی محصول آمونیام، نسبت تولید به ظرفیت اوره را بیش از ۷۵ درصد عنوان کرد و افزود: «با مشارکت سازندگان و شرکت های دانش بنیان ایرانی به زودی شاهد تولید با ظرفیت اسمی ۱۰۰ درصدی اوره و آمونیاک در پتروشیمی لردگان خواهیم بود».

محموله آمونیاک ایران - صادرات اولین محموله آمونیاک ایران به ترکیه

محموله آمونیاک ایران – صادرات اولین محموله آمونیاک ایران به ترکیه

مدیرعامل شرکت کود شیمیایی اوره لردگان همچنین با اشاره به امضای چهار تفاهم نامه و قرارداد همکاری با شرکت های دانش بنیان ایرانی در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل صنعت پتروشیمی یادآور شد:

به همت شرکت های ایرانی، زمینه تامین کامل قطعات یدکی، تجهیزات و مواد مصرفی پتروشیمی لردگان در داخل کشور با هدف صرفه جویی ارزی، کاهش ریسک تولید و وابستگی کمتر به سازندگان و تامین کنندگان خارجی کلید خورده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان