مخالفت فیسبوک – فیسبوک مرگ خودخواسته مرد فرانسوی را پخش نکرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۷

ممانعت از پخش زنده مرگ خودخواسته

یک شهروند فرانسوی از فیسبوک درخواست کرد تا مرگ خودخواسته یا اتانازی او پخش زنده شود. پس از مخالفت رییس جمهور، مخالفت فیسبوک هم موجب شد این ماجرا از این شبکه اجتماعی اجازه پخش دریافت نکند.

روز شنبه فیسبوک اعلام کرد اجازه پخش اتانازی یک شهروند فرانسوی را نخواهد داد. کوک ۵۷ ساله دچار بیماری نادری بود. او از عارضه چسبندگی دیواره رگ‌های قلب رنج می‌برد و جمعه گفته بود بیش از یک هفته زنده نخواهد ماند و قصد دارد روز شنبه مرگ خودخواسته اش را از طریق فیسبوک به صورت زنده پخش نماید.

مخالفت فیسبوک - فیسبوک مرگ خودخواسته مرد فرانسوی را پخش نکرد

مخالفت فیسبوک – فیسبوک مرگ خودخواسته مرد فرانسوی را پخش نکرد

اتانازی و مخالفت فیسبوک برای پخش

فیسبوک در واکنش به این موضوع اعلام کرد اجازه اینکار را نخواهد داد. پیش از فیسبوک رییس جمهور فرانسه امانوئل مکرون، نیز با این موضوع مخالفت کرده بود. کوک نیز گفته بود که هر گونه معالجه را متوقف خواهد کرد و از خوردن و آشامیدن نیز خودداری خواهد نمود. او از رییس جمهور فرانسه درخواست کرده بود تا اجازه دهد در آرامش بمیرد. اما مکرون درخواست او را رد کرده بود. رئیس جمهور فرانسه در پاسخ نامه این مرد نوشته بود که طبق قوانین فرانسه اجازه موافقت با چنین خواسته‌ای را ندارد. همچنین فیسبوک اعلام کرده بود اجازه پخش زنده اتانازی کوک را نمی دهد. زیرا این امر با قوانین این شرکت مغایرت دارد.

مرگ در آرامش

کوک در ویدئویی گفته بود: به خد غیر قابل تحملی از بیماری رسیده است. هر ب چندین بار از خواب بیدار می شوم. حالا با این شرایط جسمی آرامش و قرار ندارم و می دانم درمانی نیز برایم وجود ندارد. طبق قانون لئونتی ( حمایت از پایان دادن بیماران با شرایط خاص پزشکی به زندگی خود) می خواهم به من اجازه داده شود تا در آرامش به زندگیم پایان دهم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان