مدیریت استراتژیک

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۶

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک برای کسب موفقیت سازمانی نیاز به هماهنگ کردن کارکردها و وظایف گوناگون سازمان مانند بازاریابی، تولید و عملیات، مالی و حسابداری، تحقیق و توسعه و دیگر وظایف سازمانی دارد. نگرش استراتژیک را می توان یک نگرش عام دانست زیرا به مقوله ­ها و موضوعات گوناگون می توان از منظری استراتژیک نگریست.

مدیریت استراتژیک در فناوری اطلاعات

استفاده استراتژيك از فناوري اطلاعات به عاملي كليدي براي سازمان ها جهت كسب مزيت رقابتي و همچنين هم راستا نمودن استراتژ ي هاي فناوري اطلاعات با اهداف سازماني، تبديل شده است.. يكي از عوامل كليدي در اين حوزه برنامه ريزي راهبردي است . امروزه برنامه ريزی  استراتژيك فناوري اطلاعات به عنوان يكي از اساسي ترين اجزاء يكپارچه سازي و  همراستايي استراتژيك كسب و كار و فناوري اطلاعات مطرح مي باشد.

درطي اين سال ها، موضوع همراستايي همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي مديران ارشد كسب و كار و فناور ي اطلاعات سازمان محسوب مي گرديد. اگرچه اين موضوع هم اكنون نيز جزء دغدغه ها ي اصلی بسيار ي از مديران سازمان ها مي باشد.

نگرش های اولیه به تغییر که بر اعمال تغییر به وسیله سیستم های اطلاعاتی تأکید می کردند، شاید دارای الگوی مشابه همین روش های ساختار یافته یا برنامه ریزی شده کنونی اند. اما در حوزه کلی مدیریت تغییر و هم زمان با ورود ما به هزاره­ی جدید، دیدگاه های موجود نسبت به مدیریت تغییر در سیستم های اطلاعاتی دارند به شکلی قابل ملاحظه تغییر می کنند. حتی جایی که به نظر می رسد دیدگاهی ساختار یافته، روا و مناسب است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان