مرحله خطرناک – درخواست تعطیلی شهر به دلیل ورود تهران به مرحله خطرناک آلودگی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۴
درخواست تعطیلی شهر به دلیل ورود تهران به مرحله خطرناک آلودگی

لزوم اقدام جدی برای کاهش آلودگی

شهر تهران وارد مرحله خطرناک آلودگی هوا شده است. اگر اقدامی جدی برای کاهش منابع انتشار آلودگی و کاهش مواجهه مردم با آلودگی ها نشود، باید به صورت جدی نگران سلامت عموم مردم و نگران وقوع شرایطی مانند یک حادثه ناگوار در شهر تهران و سایر کلان‌شهرها باشیم. اینها بخشی از سخنان رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت است. دکتر شاهسونی همچنین به مردم توصیه جدی کرد که در این روزها از فعالیت های ورزشی خودداری نمایند. چرا که انجام هر گونه فعالیت ورزشی سنگین و ورزش در فضای آزاد در شرایط فعلی آلودگی هوا، بجای اینکه به سلامتی مردم کمک کند، برای سلامتی‌شان خطرناک است.

درخواست تعطیلی شهر به دلیل ورود تهران به مرحله خطرناک آلودگی

درخواست تعطیلی شهر به دلیل ورود تهران به مرحله خطرناک آلودگی

تهران در مرحله خطرناک

دکتر عباس شاهسونی در ادامه افزود: در حال حاضر شهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته است. متأسفانه این شهر از مرحله اضطرار هم خارج شده و وارد مرحله خطرناک شده است. وضعیت آلودگی تهران در حال حاضر بسیار جدی و بسیار نامناسب می باشد. با توجه به این شرایط، منابع انتشار مثل سوزاندن مازوت در نیروگاه ها باید مشخص و در کوتاه ترین زمان ممنوع اعلام شود.

برای کاهش مواجهه مردم با این آلودگی ها هم باید تصمیماتی اتخاذ شود. اقداماتی مانند کاهش ساعت کاری، تعطیلی و… باید به صورت فوری در دستور کار قرار گیرند. در این شرایط نفس کشیدن هم ممکن نیست و وضعیت هوا بسیار نامناسب است. ما در شرایط ناسالم هستیم و باید هر چه زودتر اقدامی در جهت کاهش منابع انتشار آلودگی و همچنین کاهش میزان مواجه مردم انجام گیرد.

در خانه بمانید

دکتر شاهسونی در پایان از مردم درخواست کرد در این شرایط تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند. او گفت: هر گونه کار غیرضروری را به بعد موکول نموده و در خانه بمانید. متأسفانه به دلیل پایداری هوا پیشبینی می شود این شرایط تا روز جمعه و حتی در طول هفته آینده نیز ادامه پیدا کند. ما به شرایطی رسیده ایم که نیازمند اقدامات فوری در این زمینه هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان