مردی به نام اوه – معرفی پرفروش ترین کتاب کشور سوئد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۶
مردی به نام اوه - معرفی پرفروش ترین کتاب کشور سوئد

معرفی پرفروش ترین کتاب کشور سوئد

مردی به نام اوه اولین کتاب فردریک بکمن، نویسنده سوئدی است. این کتاب تا کنون به ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است. همچنین نوشته برکمن تا کنون موفق به دریافت افتخارات زیادی شده است. از آن جمله می توان به کسب عنوان پرفروش ترین کتاب سال سوئد و رتبه یک نیویورک تایمز اشاره کرد. همچنین این کتاب یکی از از پروفروش ترین های سایت آمازون در سال ۲۰۱۶ بوده است.

مردی به نام اوه - معرفی پرفروش ترین کتاب کشور سوئد

معرفی پرفروش ترین کتاب کشور سوئد

کتاب مردی به نام اوه

داستان کتاب در مورد مردی ۵۹ ساله است به نام اوه. او پیرمردی عبوس و بداخلاق است که همسرش را از دست داده و حالا از محل کارش هم اخراج شده است. او مدام در حال بدخلقی و اوقات تلخی است و با افراد دیگر به ندرت ارتباط برقرار می کند.

البته داستان برای ما ایرانی ها به دلیل وجود شخصیت پروانه جذابیت بیشتری هم خواهد داشت. پروانه شخصیت دوم زن داستان است. اینکه شما در کتابی به قلم یک سوئدی نحوه تحلیل و معرفی یک زن ایرانی را بخوانید بسیار جالب است. البته این شخصیت بسیار مهربان، خوش قلب و دوست داشتنی هم هست.

شاید یکی از دلایل جذب مخاطبین به این کتاب جمله مجله آلمانی اشپیگل است: «کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند.»

ساخت فیلم

از روی این کتاب پرفروش و مشهور یک اقتباس سینمایی هم ساخته شده است. این فیلم در سال ۲۰۱۷ نامزد جایزه اسکار در قسمت بهترین فیلم خارجی زبان هم شد. فیلم ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه ای مردی به نام اوه از وبسایت معتبر IMDB با بیش از ۲۷۰۰۰ رای نمره ۷٫۷ از ۱۰ را کسب کرده است.

اگر می خواهید کلیت داستان را بدانید و ماجراها را پشت سر هم ببینید دیدن این فیلم را به شما توصیه می کنیم. این اتفاقی است که در مورد تمام اقتباس های سینمایی رخ می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان