مرز شلمچه – پایانه مسافری مرز شلمچه با دستور ستاد کرونا بسته شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۲
مرز شلمچه - پایانه مسافری مرز شلمچه با دستور ستاد کرونا بسته شد

پایانه مسافری مرز شلمچه بسته شد

 معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر  اعلام کرد: پایانه مسافری مرز شلمچه با دستور ستاد کرونا بسته است و از ورود مسافران عراقی به کشور تا اطلاع بعدی جلوگیری می شود. محمد حیدری امروز  در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیرو دستور صادر شده از سوی ستاد استانی کرونا از امروز  ورود اتباع کشور عراق از مرز شلمچه ممنوع است.

وی افزود:پایانه تجاری شلمچه باز است و تجار و بازرگانان ۲ کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی مشغول مراودات تجاری هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته اخیر در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر مسدود شدن همه مرزهای ورودی و خروجی استان خوزستان به عراق تا اطلاع ثانوی به دلیل شیوع نوع جهش  یافته ویروس COVID-۱۹ در استان و افزایش سریع موارد تاکید کرد. با توجه به اینکه روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دستگاه کامیون حامل کالا از مرز شلمچه به عراق صادر می شد این مسئله حائز اهمیت بسیاری است.

مرز شلمچه - پایانه مسافری مرز شلمچه با دستور ستاد کرونا بسته شد

مرز شلمچه – پایانه مسافری مرز شلمچه با دستور ستاد کرونا بسته شد

مرز بین المللی شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق مهم ترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای مبادلات تجاری همچنین تردد زائران اربعین حسینی است.
در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند. شیوع کرونا در خوزستان روند صعودی داشته و زنگ خطر ابتلا به کرونا در خوزستان به صدا درآمده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان