مرسدس بنز EQXX – رونمایی مرسدس از کانسپت جدید و برقی EQXX

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۳۰

تولید موتورهای الکتریکی از سال ۲۰۲۴

مرسدس بنز EQXX به تازگی رونمایی شده است. این شرکت در نظر دارد ساخت موتورهای الکتریکی و دیگر بخش قوای محرکه خودروهای برقی را دنبال کند و داخلی سازی خودروهای برقی خود را افزایش دهد از این رو  EQXX  نقش اساسی در آینده شرکت مرسدس بنز ایفا خواهد کرد. این شرکت از سال ۲۰۲۴ در قوای محرکه الکتریکی خودکفا خواهد شد و نسل جدید پلت فرم‌های تمام برقی این شرکت با نام‌های «MMA» و «MB.EA» از سال ۲۰۲۴ بر روی خطوط تولید خواهند رفت.

روش تولیدی مرسدس بنز

مرسدس قصد دارد تا روشی که در زمینه تولید خودروهای احتراق داخلی خود در پیش گرفته بود را دنبال کند. مدیر توسعه گروه خودروسازی دایملر آقای مارکوس شفر در مصاحبه جدید خود اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد تا واحدهای قدرت، باتری و موتورهای الکتریکی را به طور کامل به کنترل خود درآورد. مشابه کاری که امروزه در زمینه محصولات احتراق داخلی در حال انجام دادن است.

مرسدس بنز EQXX - رونمایی مرسدس از کانسپت جدید و برقی EQXX

مرسدس بنز EQXX – رونمایی مرسدس از کانسپت جدید و برقی EQXX

در حال حاضر موتورهای الکتریکی از خارج از شرکت مرسدس بنز تامین می‌شود. این مسئله نیاز به سرمایه گذاری بسیار زیادی دارد. اما باعث می‌شود تا تمام افرادی که امروز در حال کار بر روی تولید موتورهای احتراق داخلی این شرکت هستند به سمت تولید موتورهای الکتریکی بروند.

برنامه آتی مرسدس بنز

مرسدس در نظذ دارد سال ۲۰۲۵ میلادی بیش از نیمی از سبد محصولات خود را برقی سازی کند و برای رسیدن به این هدف نیاز به افزایش چشمگیر ظرفیت تولید خود دارد.
در حال حاضر مرسدس از دو شرکت همکار خود یعنی ZF و والئو-زیمنس برای تولید موتورهای الکتریکی دو محصول تمام برقی خود یعنی EQC و EQS بهره می‌برد. مرسدس در ادامه قصد دارد تا «اینورتر» یا همان مبدل را نیز به تنهایی تولید کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان