آیت الله علی سیستانی – مردم از شرکت در مراسم و مناسک مذهبی اجتناب کنند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۱

آیت الله علی سیستانی پیروی از دستور دولت را درخواست کرد

آیت الله علی سیستانی – مرجع تقلید شیعه

آیت الله علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعه در عراق،  از مردم خواسته است تا از دستور دولت برای اجتناب از شرکت در مراسم و‌مناسک مذهبی پیروی کنند.

آیت الله علی سیستانی، در پاسخ به این استفتا گفته است: «از آنجایی که شرکت در چنین تجمعاتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع شده است باید به این دستور پایبند بود»

حکم برگزاری نماز جماعت در کلام آیت الله سیستانی

وی روز گذشته در پاسخ به پرسشی درباره حکم برگزاری نماز جماعت در روز‌های شیوع ویروس کرونا پاسخ دادند.

ایشان در فتوای خود در مورد حکم برپایی نماز جماعت در روز‌های شیوع ویروس کرونا اعلام کردند: «هر کجا که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برگزاری این گونه تجمعات ممنوع است، این ممنوعیت باید رعایت و جدی گرفته شود»

طبق اخبار رسیده، وزارت بهداشت عراق از مرگ چهار نفر و ابتلای بیش از ۵۰ نفر از شهروندان این کشور به ویروس کرونا خبر داده است. در ابتدا با شیوع کرونا در ایران، اداره گذرگاه‌های مرزی عراق ضمن  انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «عراق تمام گذرگاه‌های مرزی خود با ایران را به دلیل شیوع ویروس کرونا به مدت ۳ روز به روی شهروندان این کشور بست».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0