مریلین مونرو – دستمال بازیگر کلاسیک نجات دهنده یک سالن تئاتر شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۵
مریلین مونرو - دستمال بازیگر کلاسیک نجات دهنده یک سالن تئاتر شد

نجات یک سالن تئاتر

سالن تئاتر کمدی ایتالیایی در شهر پاریس در معرض ورشکستگی بود که مریلین مونرو به کمکش آمد! ماجرا از این قرار است که این سالن تئاتر در پاریس در آستانه ورشکستگی بود؛ که مالک این سالن تئاتر یک دارایی قدیمی را به حراج گذاشت و سالنش را نجات  داد.

مریلین مونرو - دستمال بازیگر کلاسیک نجات دهنده یک سالن تئاتر شد

مریلین مونرو – دستمال بازیگر کلاسیک نجات دهنده یک سالن تئاتر شد

حراج دستمال مریلین مونرو

یک دستمال ابریشمی کوچک که از دارایی های بازیگر افسانه ای سینمای کلاسیک بوده است، این تئاتر تاریخی را در شهر پاریس حفظ کرد. مالک این تئاتر این دستمال را برای سالیان زیادی نزد خود نگه داشته بود. اما با شرایط بد مالی آن را در یک حراجی به فروش رساند و سالن را از خطر حفظ نمود. گفته می شود این دستمال به قیمت سیصد هزار پوند (۲۷۰ هزار یورو) در یک حراجی به فروش رفته است.

نکته جالب این است که مالک این سالن (آتیلیو ماجیولی) این دستمال را به عنوان نماد خوش شانسی نزد خود نگه داشته بود. حتی داستان نگهداری از این دستمال بعدها تبدیل به پایه و اساس یک نمایشنامه به نام دستمال مریلین نیز شده بود.

یادگاری باارزش

آتیلیو ماجیولی درباره اینکه این دستمال را از کجا آورده اینگونه توضیح داده است: در سال ۱۹۶۰ دربان هتل آستوریا نیویورک این دستمال را پیدا کرده بوده است. مریلین مونرو در آن زمان در این هتل اقامت داشته است. این دستمال ابریشمی بعدها به لئو کاستلی گالری دار رسید. در سال ۱۹۸۳ لئو کاستلی این دستمال را برای یادگاری به من هدیه کرد. حالا هم که من آن را در حراجی به فروش گذاشتم. ماجیولی در ادامه افزود: فرد خریدار کسی است که از هواداران مریلین مونرو زیبای افسانه ای سینمای کلاسیک است. این فرد همچنین از دوستداران تئاتر کمدی ایتالیایی نیز بوده است. بنابراین او با خرید این دستمال کوچک ابریشمی با یک تیر دو نشان را هدف گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان