مزار استاد شجریان – دریافت مبلغ بابت بازدید از مزار استاد شجریان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۷

لزوم پرداخت وجه برای ورود به آرامگاه

طی چند روز گذشته انتشار مطالب و ویدیوهایی در فضای مجازی، در مورد لزوم پرداخت مبلغ برای بازدید از مزار استاد شجریان بسیار خبرساز و جنجالی شده بود. در پی انتشار این مطالب بسیاری از اصحاب رسانه در صدد پیگیری این موضوع برآمدند تا اخبار صحیح را برای مردم مخابره نمایند.

دریافت ورودی برای بازدید از مزار استاد تازه درگذشته موسیقی کلاسیک کشور از طریق مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیری شد. در نهایت این مسئله به این پاسخ رسید که به دلیل اینکه پیکر استاد شجریان در محوطه آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شده است و آرامگاه فردوسی هم از جمله ابنیه تاریخی محسوب می شود برای ورود به آن باید مبلغی پرداخت گردد.

مزار استاد شجریان - دریافت مبلغ بابت بازدید از مزار استاد شجریان

دریافت مبلغ بابت بازدید از مزار استاد شجریان

ورودیه برای مزار استاد شجریان

آرامگاه فردوسی یک بنای تاریخی زیر نظر وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است؛ بنابراین بازدید از این آرامگاه تاریخی مانند سایر بناهای تاریخی یا موزه ها نیاز به پرداخت مبلغی برای ورود دارد. مزار استاد نیز در محوطه آرامگاه فردوسی است پس برای زیارت مزار ایشان نیز باید ورودی آرامگاه را پرداخت نمود.

مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مسئله توضیح داده اند که مشهورترین اماکن تاریخی و موزه های جهان هم برای ورود، از بازدید کنندگان پول دریافت می کنند.

استاد محمدرضا شجریان، که به خسروی آواز ایران شهره بود در روز هفدهم مهرماه امسال پس از تحمل دوره ای بیماری، در بیمارستان جم تهران چشم از جهان فروبست. پیکر این استاد بزرگ موسیقی طبق وصیت خود ایشان در زادگاهشان مشهد و در کنار آرامگاه فردوسی به حاک سپرده شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان