مزرعه ماریجوانا در شهرستان نکا کشف شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۶

کشت ماریجوانا در حوزه استحفاظی شهرستان نکا

ماریجوانا در شمال کشور: فرمانده حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ۸۰۰ بوته کشت شده ماریجوانا در مناطق جنگلی شهرستان نکا و در پارک ملی پابند کشف شده است. عملیات نابودسازی و از بین بردن این بوته ها با هماهنگی ضابطان قضایی و نیروی انتظامی استان مازندران انجام شد. وی افزود: سوداگران مرگ قصد فروش و انتقال این موارد را داشتند.

بازداشت مظنونین

مسلم آهنگری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این رابطه افزود: دو نفر از افرادی که مشکوک به تولید کشت این مواد بودند شناسایی و با هماهنگی نیروی انتظامی دستگیر شدند. وی ادامه داد: در گذشته بحث تولید این گیاه در میانکاله هم مطرح بوده که محل مورد نظر شناسایی و عملیات معدوم‌سازی پس از کشف محل انجام شده است.

میانکاله، شبه جزیره و یا تالابی در شمال کشورمان و در استان مازندران است که به عنوان بهشت پرنده نگری استان مازندران شناخته می شود. میانکاله مکانی محبوب برای پرندگان مهاجر محسوب می شود و در فصل زمستان، این تالاب زیبا را انتخاب می کنند. این شبه جزیره یکی از ۱۲ ذخیره گاه بین المللی زیست کره یونسکو در ایران به شمار می رود.

ماریجوانا گیاه روان گردان

این گیاه را در فرهنگ عمومی با نام های علف یا گل می شناسند و از برگ و گل گیاه شاه دانه به دست می آید. ماریجوانا آثاری همچون: خنده ی زیاد، افزایش اشتها، سرخوشی، تمدد اعصاب و درون نگری دارد. کاهش حافظه کوتاه مدت، خشکی دهان، سرخی دیدگان، اختلال در مهارت های حرکتی و گاهی احساس اضطراب و وحشت نیز از عوارض جانبی موقتی و احتمالی مصرف ماریجوانا است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان