مستند آقا مرتضی – اعتراض خانواده شهید آوینی به پخش مستند آقا مرتضی

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۱
مستند آقا مرتضی - اعتراض خانواده شهید آوینی به پخش مستند سریالی آقا مرتضی

اعتراض همسر شهید آوینی در پی پخش مستند

پخش اولین قسمت های مستند آقا مرتضی  اعتراض خانواده شهید آوینی را به دنبال داشته است. مریم امینی همسر او و حسین معززی نیا داماد این خانواده، طی یادداشت ها و مصاحبه هایی از این  مستند سریالی  انتقاد کرده‌اند.
از نکات حاشیه ای این  مستند  که زوایای تازه ای از زندگی شهید آوینی را منعکس کرده است، اشاره به نویسنده معروف غزاله علیزاده  شده است که در دهه هفتاد خودکشی کرد.

مستند آقا مرتضی - اعتراض خانواده شهید آوینی به پخش مستند سریالی آقا مرتضی

مستند آقا مرتضی – اعتراض خانواده شهید آوینی به پخش مستند سریالی آقا مرتضی

نامه توقف پخش مستند آقا مرتضی

 مریم امینی  همسر سیدمرتضی آوینی ضمن  اشاره به نامه‌ای که برای توقف پخش مستند آقا مرتضی به  معاون سیما  نوشته است، اظهار کرد:

«من در این نامه ذکر کرده بودم که انتظار پاسخ فوری شما (شاه‌آبادی) را دارم ولی هیچ جوابی نگرفته‌ام. با این حال حتما پیگیری حقوقی می‌کنم. در نامه هم نوشته بودم و می‌خواستم تلویزیون پای خود را از ماجرا کنار بکشد که ما فقط با تهیه‌کننده مستند کار داشته باشیم اما به هر حال جریان هنوز ادامه دارد».

وی افزود: دلیل درخواست ما کاملا واضح و روشن است. این نمی‌شود که یک نفر جزئیاتی از زندگی خصوصی شخصیتی بزرگ را بدون اطلاع خانواده‌اش فیلم کند و به خورد مردم بدهد؛ آن هم با این ابتذال و بدون این‌که من خبر داشته باشم.

اصلا مگر چنین چیزی ممکن است؟ آیا قانون این اجازه را می‌دهد که با حریم شخصی یک نفر چنین کاری کرد؟ روایت دوره جوانی ایشان (مرتضی آوینی) براساس کدام استناد است وقتی هیچ کدام از افراد خانواده آن‌ها را تایید نکند؟

امینی افزود: وقتی بخش اول مستند را دیدم واقعا احساس کردم یک تعرض به خانواده‌ام صورت گرفته و زیر پا گذاشتن حریم خانواده را با پرده‌دری و وقاحت باور نمی‌کردم. ضمن این‌که استفاده از راش‌هایی که متعلق به تهیه‌کننده این مستند نیست هم حیرت‌آور است و راه را برای شکایت صاحبان دیگر فیلم‌ها باز می‌گذارد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان