مستند ایکسونامی و لغو اکران آن – خاطرات بازیگر فیلم های مستهجن در آمریکا

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۲

ساخت مستند ایکسونامی برای ایران

مستند ایکسونامی: بازیگری آمریکایی که در فیلم های مستهجن ایفای نقش می کرده است خاطرات خود و تجربه ی رسیدن به آزادی های جنسی در آمریکا را برای ملت ایران در این مستند روایت کرده است. ساختن این مستند بیشتر از دو سال زمان برده است.  این مستند جنبش‌ ها و جنایات جنسی در ایالات متحده ی آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد. نسخه ی اصلی این مستند ۱۱۵ دقیقه است که نسخه ۹۰ دقیقه‌ ای نمایش داده شد. ایکسونامی توسط موسسه فرهنگی هنری آوش تهیه شده است. یکی از خبرنگارانی که این مستند را دیده است در این‌باره نوشته: این فیلم به «تغییرات فرهنگی آمریکا از دوره انقلاب جنسی تا امروز» پرداخته و آن را با «تغییرات فرهنگی در ایران» تطبیق داده است.

لغو مجوز این مستند توسط وزارت ارشاد

مستند ایکسونامی درسینماهای شهرهای مختلف اکران شده بود و یکی از این شهرها مشهد بود. بسیاری از فیلم ها و کنسرت ها به دلیل سخت گیری و محدودیت یک سری از نهادها و اشخاصی که در شهر مشهد مسئول هستند با عدم دریافت مجوز مواجه می شود. و از اکران بعضی فیلم ها و برگزاری برخی کنسرت ها جلوگیری به عمل می آید. اما چگونه است که این مستند در شهرهای مختلف از جمله شهر مشهد اکران می شود. پس از انتشار خبر اکران مستند ایکسونامی محمدرضا فرجی، مدیر کل دفتر عرضه و نمایش فیلم در نامه‌ ای به جعفر مروارید مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، خواهان لغو مجوز اکران این مستند شد.

متن نامه ی محمدرضا فرجی

«براساس گزارشات واصله از منابع خبری استان، در خصوص اکران فیلم فاقد پروانه نمایش (ایکسونامی) در سینماهای هویزه و سوره، خواهشمند است دستور فرمایید طبق ضوابط و مقررات، قبل از اخذ مجوزهای لازم از هر گونه تبلیغات و اکرا ن فیلم مذکور جلوگیری به عمل آید.».

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان