مستند کاملا تحت کنترل – ساخته جدید الکس گیبنی در مورد ویروس کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۵

استقبال گسترده از ساخته جدید الکس گیبنی

تیزر فیلم مستند کاملا تحت کنترل (Totally under control)  ناکامی دولت ترامپ در مدیریت بحران کرونا را روایت می کند. مستند کاملا تحت کنترل‍  ساخته جدید الکس گیبنی در مورد ویروس کرونا روز جمعه قبل از برگزاری انتخابات آمریکا منتشر شد و تیزر آن ظرف سه روز بیش از ۶ میلیون بازدید کننده داشت. این امر حاکی از آن است که جهان به دنبال حقیقت است.

این مستند توسط ۳ کارگردان الکس گیبنی، اوفلیا هاروتیونیان و سوزان هیلینگر در مدت ۵ ماه به صورت کاملا مخفیانه ساخته شد و به بررسی عملکرد دولت ترامپ در مورد مدیریت ویروس کرونا و مقایسه ی آن با عملکرد کره جنوبی می‌پردازد.

مباحث اصلی مستند کاملا تحت کنترل

مستند کاملا تحت کنترل – ساخته جدید الکس گیبنی در مورد ویروس کرونا

یکی از مباحث اصلی فیلم بر سر سیاسی شدن علم پزشکی است و اینکه چگونه بی‌اعتمادی به سیاستمداران در مسائل اقتصادی و اجتماعی به عرصه پزشکی نیز تسری یافته است و این اتفاق چه پیامد تلخی می تواند داشته باشد. الکیس گیبنی سازنده این فیلم در جایی گفته است قرار بود این یک مستند کندوکاو گونه در مورد کرونا باشد که بیشتر تبدیل به یک فیلم جنایی واقعی شد.

تیزر مستند کاملا تحت کنترل که در چهار ماه گذشته به صورت مخفی فیلمبرداری شده بود، در بحبوحه مثبت شدن تست کرونای دونالدو ملانیا ترامپ و چند نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه پخش شد.

در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۳۰ دی ۹۸) اولین مورد ابتلا به کرونا به طور همزمان در آمریکا و کره جنوبی مشاهده شد. با گذشت ۹ ماه، این ویروس تاکنون جان ۲۱۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی را گرفته و خسارات اقتصادی گسترده‌ای را به این کشور وارد کرده است. این درحالی است که در کره جنوبی در شرایطی که قرنطینه سفت و سختی هم اعمال نشد، از جمعیت ۵۱ میلیونی شهرنشین تنها ۴۲۰ نفر قربانی کرونا شدند.

مستند کاملا تحت کنترل، فروپاشی کل سیستم آمریکا در اثر قصور و کوتاهی‌های بزرگ رئیس‌جمهوری را آشکار می‌کند و با توسل به شهادت‌های مقامات بهداشتی و گزارشات تحقیقی، اشتباهات دولت آمریکا را در مدیریت این بحران بهداشتی با مخاطب درمیان می‌گذارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان