مسعود پزشکیان – کرونا را شوخی گرفته‌ایم..

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۴

مسعود پزشکیان  براهمیت بحران تاکید کرد!

مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت خاتمی و نایب رییس کنونی مجلس در گفت و گوی خبری اظهار کرد که کرونا شوخی گرفته شده ست و باید بسیار جدی‌تر با آن برخورد کرد. مسعود پزشکیان برقراری جدی قرنطینه را ضروری دانست و ضمن انتقاد از عدم قرنطینه‌ی قم، به وزارت بهداشت سفارش کرد که در مورد این ویروس دستوری، قاطع و نظامی عمل کنند. وی در ادامه تاکید کرد در صورتی که برنامه‌ و هشدارای وزارتخانه  نادیده گرفته می شود ولیکن  برای اتمام حجت باید این مسائل را  علناً بیان کنند.

ضرورت قرنطینه پیشین قم

پزشکیان در خصوص قرنطینه‌ کردن  قم اظهار کرد:«من اگر جای وزارتخانه بودم روز اول قم را قرنطینه می‌کردم و اجازه نمی‌دادم بیرون بروند.؛ اگر هم قبول نمی‌کردند الان که این مشکلات پیش آمده می‌گفتم ما تکلیف‌مان این بود که به شما بگوییم، شما قبول نکردید و حالا تاوانش را هم بدهید. چون بالاخره این بیماری شوخی‌بردار نیست که ما اینگونه با آن برخورد می‌کنیم. مدام می‌گوییم که نترسید و ما می‌جنگیم! بنظر من باید کسی که گرفتار است قرنطینه شود، با کسانی که در ارتباط بوده قرنطینه شوند، تا دیگران را آلوده نکند.

مسعود پزشکیان – نایب رییس کنونی مجلس

من خودم مهم نیستم و می‌گویم که نمی‌ترسم، ولی من با کاری که دارم می‌کنم ۱۰ نفر دیگر را گرفتار می‌کنم، گناه آنها چیست؟ اینکه کشور را ۱۵ روز تعطیل می‌کردند بهتر از این بود که الان کلا تعطیل شود.

الان بیمارستان‌ها برای مریض‌ها جا ندارند، روزبه‌روز هم بدتر خواهد شد. اقتصاد و همه‌چیز مملکت را هم بنظر من بهم خواهد ریخت؛ مگر اینکه بصورت جدی و نظامی با آن برخورد کنند، شوخی بردار نیست.

۱۵ روز مملکت را تعطیل می‌کردند، مثل عید که ۲۰ روز تعطیل است، چه می‌شد؟ ولی متاسفانه نکردند و این گرفتاری در اکثر استان‌ها پیدا شده است. بحث ویروس و بیماری‌های واگیر شوخی بردار نیست؛ ما متاسفانه با آن جدی برخورد کردیم»

پزشکیان: این آمار واقعی نیست..

پزشکیان در مورد آمار و ارقام مبتلایان به کروناویروس گفت: «عدد و رقم‌ها واقعی نیست، چون یک تعداد از این بیماران اصلا علامت ندارند که ما تست کنیم؛ ۹۵ نفر را پیدا می‌کنیم و دو نفر می‌میرند، بعد هم می‌گوییم از ۱۰۰ نفر اینقدر نفر آدم مرده، درحالیکه از ۱۰۰ نفر نیست؛ شاید از ۱۰ هزار دو درصدش مرده باشد. اینکه اینقدر می‌میرند و اینها می‌گویند ما این تعداد را پیدا کردیم، نباید این تعداد باشد و آمار بهم نمی‌خواند. بعضی از اینها علامت ندارند یا یک سرماخوردگی است و نمی‌آیند و یا تست نمی‌کنیم و متوجه نمی‌شویم»

آمار متفاوت قربانیان قم از دید پزشکیان

پزشکیان درباره‌ی آماری که امیرآبادی نماینده قم در مجلس ابراز کردو تفاوت آن با آمار وزیر بهداشت منجر به بحث گردید، اظهار کرد: « در بیمارستان الان آمار دارند و می‌گویند تعداد بیشتری می‌گیرند، راست هم می‌گویند. و حالا این تعداد مرگی که هست و اینکه آیا از این بیماری است یا نه قابل بحث است؛ چون ما آمار نداریم نمی‌توانیم بگوییم که اینطور هست یا نه. وزارت بهداشت راست می‌گوید که آمارش اینقدر است، اما این آمار تمام آنهایی نیستند که گرفتارند؛ چون آمار آنها را نمی‌تواند داشته باشد و تست‌شان را نگرفته. ما خیلی‌ها را نشناختیم و تست نکردیم اما مریض هم هستند. نماینده‌ها را آمدند تست گرفتند و تازه از آن تعدادی که تست دادند و خیلی کم هستند، تعدادی‌شان الان گرفتارند؛ ۵-۶ نفرشان حسابی گرفتارند»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان