مسعود کیمیایی – رمان جسدهای شیشه ای در قالب سریال

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۰-۰۳

رمان جسدهای شیشه ای از مسعود کیمیایی در قالب سریال

مسعود کیمیایی از کارگردانان بزرگ و معروف کشورمان رمان جسدهای شیشه ای را که در سال هشتاد به چاپ رسانده بود به سریالی برای پخش در شبکه خانگی تبدیل خواهد کرد. کتاب جسدهای شیشه ای که بیست و شش بار تجدید چاپ شده است دارای بازخوردهای مثبتی بوده است. سریال جسدهای شیشه ای به زودی در مرحله ی پیش تولید قرار خواهد گرفت و تولید آن آغاز خواهد شد.

 رمان جسدهای شیشه ای

این رمان اثر مسعود کیمیایی و یک اثر سیاسی و اجتماعی است. «داستان نابودی بورژوازی ملی، شکست دکتر مصدق و رشد بورژوازی کمپرادور است. رمان «جسدهای شیشه ­ای» از چند جریان و چند لایه، تشکیل شده، جریان خانواده میرزا، و جریان زندگی رحیم و سروش. طبقه بالا و پایین جامعه. این دو جریان در کنار هم موازی به پیش می­روند. لایه ­های روی زندگی با لایه ­های زیرین پیوندی تنگاتنگ دارد. سیاست در داستان عجین شده، با وجود این که اغلب شخصیت­ها سیاسی نیستند، ولی پای­شان به سیاست کشیده شده و درگیر شده­ اند. طاهر عشقش را از دست داده، «رضا نامی» همه زندگی ­اش را، و کاوه…ا کیمیایی به دلیل شناخت شخصیت­ها بسیار موفق بوده. رحیم کو ه­دره ­ای و سروش را می­بینیم، و طلعت و طاهر را. نعیم را و میرزا مبشر انشایی را.

کامنت یکی از خوانندگان رمان جسدهای شیشه ای

«باعث تحول بزرگِ هنری سیاسی اجتماعی شد ، با رمانِ جسدهای شیشه‌ ای هم به عنوان اولین گامِ جدی‌ اش در ورود به ادبیات کاری کرده است کارستان. جسدهای شیشه‌ ای حضور بسیار غرور برانگیزی در قلمروی رمان فارسی‌ ست».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان