مسمومیت غذایی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت – دویست نفر راهی بیمارستان شدند

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۵

مسمومیت غذایی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

مسمومیت غذایی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت سبب شد تا بیش از دویست دانشجوی این دانشگاه راهی بیمارستان شوند. بنا به گفته دبیر شورای صنفی دانشگاه، آقای دکتر مهدیان مسمومیت غذایی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت چندین نفر را راهی بیمارستان کرده است با این حال هیچ واکنش جدی از سوی مسئولین دانشگاه مشاهده نشده است.

در پی مسمومیت غذایی دانشجویان فقط رئیس دانشگاه واکنش نشان داده که وی نیز گفته است حدود سی نفر از دانشجویان دانشگاه به دلیل تب و لرز به مرکز بهداشت دانشگاه مراجعه نموده اند.

مسمومیت غذایی دانشجویان

مسمومیت غذایی دانشجویان

طی بررسی های صورت گرفته توسط ایسنا، هنوز دو نفر از دانشجویان بستری می باشند. این درحالی می باشد که در میان دانشجویان دختر نیز حدود نود نفر دچار مسمومیت شده اند که به دلیل محدودیت های موجود در رفت و آمد در شب، اجازه خروج به آن ها از خوابگاه داده نشده است و نتوانسته اند به بیمارستان خارج از دانشگاه مراجعه کنند و به دلیل حضور مراجعه کننده زیاد به اورژانس خود دانشگاه، این افراد نتوانسته اند معالجه شوند.

اعتراض دانشجویان

در پی این اتفاق گروهی از دانشجویان با تجمع در مقابل دانشگاه، اعتراض خود نسبت به این اتفاق را نشان دادند. دانشجویان معترض در محل سردر اصلی دانشگاه علم و صنعت تجمع کرده و ظرف های غذای خود را به نشانه اعتراض در مقابل سردر قرار دادند.

این اولین باری نیست که چنین اتفاقاتی در دانشگاه های کشور رخ می دهد. مسمومیت غذایی پیش از این در دانشگاه های مختلف ایران و تهران رخ داده است. حال باید دید دلیل اصلی این مصمومیت چه بوده، آیا ضعف از وضعیت کنترل بهداشت دانشگاه است یا خیر مسئله از جای دیگری آب می خورد.

امید است با رسیدگی مسئولین از وقوع چنین اتفاقاتی در سایر دانشگاه های کشور جلوگیری شده و از سلامتی دانشجویان این مرز و بوم که امید امروز مملکت هستند حفاظت شود.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان