مسیح مهاجری – آقای رئیس جمهور شما مسئول جان مردم هستید

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۶

انتقاد مهاجری از مواضع روحانی

مسیح مهاجری ، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی مواضع رییس جمهور درمورد کنترل کرونا در ایام عزاداری محرم را مورد انتقاد قرار داد. مهاجری به روحانی هشدار داد «آقای رئیس جمهور شما مسئول جان مردم هستید».

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشت خود نوشت: «این روز‌ها از یکطرف مسئولین وزارت بهداشت از مردم می‌خواهند به شهر‌های زیارتی سفر نکنند، در تجمعات حاضر نشوند، مراسم عروسی برگزار نکنند، برای افراد فوت‌شده مراسم تشییع و تدفین و عزاداری جمعی برگزار نکنند و از طرف دیگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم می‌گیرد مراسم عرفه هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و در محرم و صفر هم عزاداری‌های پرشور داشته باشیم» وی افزود: «در چنین وضعیتی معلوم نیست چرا آقای رئیس‌جمهور توصیه اکید می‌کند عزاداری‌های محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود»

هیچ امری بالاتر از حفاظت سلامت جامعه و جان انسان‌ها نیست

مسیح مهاجری – آقای رئیس جمهور شما مسئول جان مردم هستید

مهاجری با اشاره به مفاد پروتکل‌های بهداشتی که عبارتند از زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شستن دست‌ها و عدم حضور در اجتماعات، تاکید کرد: «اگر بخواهیم بدون مجامله سخن بگوئیم باید اعتراف کنیم امکان رعایت هیچ یک از این چهار مورد در عزاداری‌ها وجود ندارد.»

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی که خود یک روحانی است در ادامه یادداشت خود با بیان اینکه هیچ امری بالاتر از حفاظت از سلامت جامعه و جان انسان‌ها نیست، هشدار داد: «آقای رئیس‌جمهور! شما به عنوان فرمانده کل ستاد مقابله با کرونا مسئول جان مردم هستید. به این واقعیت تلخ فکر کنید که با این تصمیمات، پاییز سیاهی در انتظار کشور ما خواهد بود. لطفاً تعارف با این و آن را کنار بگذارید.»

تصمیم غیرمسئولانه دولت

بسیاری معتقدند که رویکرد دولت می‌تواند بر قربانیان کرونا اضافه کند. محمد رضا جلایی پور فعال سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلب در این مورد گفت: «هیچ نهاد ناظری توانایی ضمانت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط میلیون‌ها شرکت‌کننده در تجمع‌های عزاداری را ندارد و اگر برگزاری عزاداری‌های جمعی حضوری ممنوع نباشد عملا ده‌ها هزار تجمع انسانی، بعضا متراکم و عموما در فضا‌های بسته تشکیل خواهد شد. در فضا‌های بسته یا جمعیت‌های متراکم حتی با زدن ماسک هم امکان مبتلا کردن دیگران بالاست». جلایی پور این تصمیم دولت را غیرمسئولانه ارزیابی کرد.

درآغاز هفته جاری رئیس حمهور در جلسه ای  مطرح کرد که دولت برنامه ویژه‌ای برای ایجاد محدودیت در ایام عزاداری محرم ندارد. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایجاد دوگانگی «جان و نان» و «عزاداری و سلامت» غلط است و هر دو باید در کنار هم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشند، اظهارداشت که مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) باید در سراسر کشور، با شکوه و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. تاکید روحانی بر برگزاری عزاداری‌ها در ماه محرم با واکنش‌های دیگری را هم در پی داشته است. بسیاری معتقدند که این اقدام یک عقب گرد آشکار در راه مبارزه با کروناست. منتقدان رییس جمهور را متهم می‌کنند جان مردم برایش اهمیت چندانی ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان