مسی یا رونالدو – رقابت همچنان باقیست

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۳
رقابت همچنان باقیست

رقابت پایان ناپذیر

مسی و رونالدو نام هایی هستند که در سال های اخیر زیبایی فوتبال را دوچندان کرده اند.در ادوار گذشته،پله،مارادونا، کرویف و دی‌استفانو اسطوره هایی بودند که نامشان را در تاریخ ثبت کردند.اما این دو ستاره و اسطوره که با هم ظهور کردند،همواره با هم رقابت داشته اند و بیش از ده سال است در بالاترین سطح فوتبال دنیا آقایی میکنند.و طبق مصاحبه مسی با فرانس فوتبال پس از دریافت توپ طلا،رقابت بین آنها هنوز تمام نشده و همچنان ادامه دارد.

تعداد گل

در رده باشگاهی در تعداد گل زده،مسی از رونالدو پیش است.او که در تمام دوران فوتبالش فقط در بارسلونا بازی کرده تا امروز ۶۱۳ گل برای این تیم به ثمر رسانده است.در مقابل رونالدو  ۶۰۹ گل برای چهار تیمش پورتو، منچستریونایتد، رئال‌مادرید و یوونتوس زده است.ماشین های گلزنی از نطر تعداد گل در یک مسابقه هم مورد توجه اند.از نظر زدن دو گل در یک مسابقه (دبل) مسی با ۱۲۴ بار از رونالدو با ۱۰۸ بار،جلوتر است.درتعداد هتریک،مسی ۴۰ است و رونالدو ۳۹. در آمار چهار گل در یک بازی (پوکر) رونالدو با شش مرتبه از مسی با پنج مرتبه جلوتر است.ماجرا از این هم فراتر میرود چرا که این دو در بازی هایی حتی پنج گل هم به حریف بخت برگشته زده اند.در تعداد ریپوکر (پنج گل در یک مسابقه) نیز رونالدو ۲ است و مسی یک.

تعداد گل های ملی

در این زمینه رونالدو بسیار جلوتر است. رونالدو با به ثمر رساندن ۹۹ گل ملی حالا کمترین فاصله را با آقای گل جهان یعنی علی دایی با ۱۰۹ گل دارد.اما لیونل مسی در نقطه تاریک کارنامه اش یعنی بازی های ملی،با ۷۰ گل این رقابت را واگذار کرده است و به همین سبب همواره مورد انتقاد آرژانتینی ها قرار می گیرد.

موفقیت های تیمی

موفقیت های رونالدو همراه با تیم ملی بیش از مسی است. قهرمانی جام ملت‌های اروپا با تیم ملی پرتغال، رونالدو را از مسی که دو فینال کوپا آمریکا و یک فینال جام جهانی را تجربه کرده جلو انداخته است. در لیگ قهرمانان اروپا هم رونالدو به پنج قهرمانی رسیده است ولی قهرمان آرژانتینی چهار بار در این راه موفق بوده.

کلام آخر

فوتبال این سال ها بخشی بزرگی از زیبایی و جذابیت خود را مدیون این دو ابرستاره است. افسوس و ناراحتی فوتبال دوستان شاید این باشد که هر دوی آنها در اواخر دوران ورزشی خود هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان