مشهد – درباره شهر مشهد بیشتر بدانیم

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۴
مشهد – درباره شهر مشهد بیشتر بدانیم

موقعیت جغرافیایی

 مشهد ، در استان خراسان رضوی واقع شده است.این شهر در فاصله ۸۹۲ کیلومتری از پایتخت قراردارد،از شمال به کلات و از از شمال غربی به شهرستان درگز و از غرب به شهرستان های چناران و نیشابور و از شرق به شهرستان های سرخس و تربت جام و از جنوب غربی به شهرستان های فریمان و تربت حیدریه محدود شده است.

مشهد – درباره شهر مشهد بیشتر بدانیم

مشهد – درباره شهر مشهد بیشتر بدانیم

مشهد چطور به وجود آمد؟

در سال ۲۰۲ هجری قمری،پس ازشهادت امام رضا (ع) و دفن ایشان در محلی از توابع توس به نام سناباد،شهر مشهد به وجود آمد.مشهد یعنی محل شهادت واین شهر پس از شهادت امام رضا (ع) به مشهد الرضا معروف شده است.

اماکن دیدنی

در این مطلب به چند مکان دیدنی این شهر خواهیم پرداخت.

دیدار از طرقبه برای فصل پاییز بسیار توصیه می شود.این منطقه ییلاقی در امتداد دره ای قرار گرفته و باغ های میوه در اطراف آن زیبایی وصف ناپذیری را به این منطقه داده است.

آرامگاه فردوسی،شاعر پرآوازه،به فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهر قراردارد..

بازار رضا،مکانی دیدنی برای خرید و برای گذران وقت به حساب می آید.عطر زعفران ، نبات ، تسبیح های رنگارنگ و انواع مهر و سوغاتی های بسته بندی شده تصویری زیبا در حافظه شما به یادگار میگذارد.

موزه نادری،یادگاری از پادشاه محبوب افشاریان از یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر است.این موزه بخش ارزشمندی از تاریخ ایران زمین را به شما نشان می دهد.

کوهسنگی،محلی قدیمی که محل جمع شدن و تفریح خانواده های و مسافران این شهر بوده است.این شهر به دلیل وجود دو کوه سنگی کم ارتفاع،کوهسنگی نام گرفته است.

خانه های اردکانی که به خانه دولابیان هم معروف است ، متعلق به یکی از تاجر های معروف مشهد بوده است؛که پس از مرگش یه خانواده دولابیان فروخته شده است.این خانه بکر و اصیل باقی مانده است.خانه اردکانی تمام عناصر یک خانه اصیل ایرانی را داراست.

روستای اخلمد،میل اخنگان مشهد،خانه کوزه کنانی،آبگرم شاهان گرماب،روستای زشک،پارک ملت،پارک ملت وکیل آباد،گنبد سبز،گنبد خشتی و … از دیگر جاهای دیدنی شهر مقدس مشهد بشمار می آیند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان