مصباح یزدی – پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۳
مصباح یزدی - پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

پیام تسلیت رهبر انقلاب

آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند. متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیت الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه ی علمیه و حوزه ی معارف اسلامی است. ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویائی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند.

خدمات ایشان در تولید اندیشه ی دینی و نگارش کتب راه گشا و در تربیت شاگردان ممتاز اثرگذار و در حضور انقلابی در همه ی میدان هائی که احساس نیاز به حضور ایشان می شد، حقاً و انصافاً کم نظیر است. پارسائی و پرهیزگاری خصلت همیشگی ایشان از دوران جوانی تا آخر عمر بود و توفیق سلوک در طریق معرفت توحیدی، پاداش بزرگ الهی به این مجاهد بلند مدت است.
اینجانب که خود سوگوار این برادر قدیمی و عزیز میباشم، به خاندان گرامی و فرزندان صالح و دیگر بازماندگان ایشان و نیز به شاگردان و ارادتمندان این معلّم بزرگ و به حوزه ی علمیه تسلیت عرض میکنم و علّو درجات ایشان و مغفرت و رحمت الهی را برای ایشان مسألت مینمایم.
سیّدعلی خامنه ای
۱۳ دی ماه ۱۳۹۹

درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی

 آیت الله محمدتقی مصباح یزدی عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قم، ۱۲ دی ماه ۹۹ در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت.  وی به علت بیماری گوارش، مدتی در منزل خود در شهر قم تحت مراقبت بود، بنابر توصیه پزشکان، از شنبه ششم دیماه، برای ادامه روند درمان به یکی از بیمارستان های تهران منتقل شده بود.

مصباح یزدی - پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

مصباح یزدی – پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت الله مصباح یزدی

محمد تقى مصباح یزدى در سال ۱۳۱۳ هجرى شمسى در شهر کویرى یزد به دنیا آمد. وى تحصیلات مقدماتى حوزوى را در یزد به پایان رساند و براى تحصیلات تکمیلى علوم اسلامى عازم نجف شد؛ ولى به علت مشکلات فراوان مالى، بعد از یکسال براى ادامه تحصیل به قم هجرت کرد.

از سال ۱۳۳۱ تا سال ۱۳۳۹ ه.ش در دروس امام راحل شرکت و در همین زمان، در درس تفسیر قرآن، شفاى ابن سینا و اسفار ملاصدرا از وجود علامه طباطبایى کسب فیض کرد.
وى حدود پانزده سال در درس فقه آیت الله بهجت مدظلّه العالى شرکت داشت. بعد از آن که دوره درسى ایشان با حضرت امام به علت تبعید حضرت امام قطع شد، وی به تحقیق در مباحث اجتماعى اسلام، از جمله بحث جهاد، قضا و حکومت اسلامى، پرداخت. وى در مقابله با رژیم معدوم پهلوى نیز حضورى فعّال داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان