مصطفی صالحی – حکم اعدام قاتل پاسدار شهید سجاد شاه‌سنایی اجرا شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۵

اجرای حکم قصاص قاتل پاسدار شهید سجاد شاه‌سنایی

حکم اعدام مصطفی صالحی قاتل پاسدار شهید سجاد شاه‌سنایی  بامداد امروز در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد. مصطفی صالحی در جریان اغتشاشات دی ماه سال ۱۳۹۶ پاسدار شهید شاه سنایی را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، حکم اعدام وی به تقاضای اولیای دم اجرا شد. حکم اعدام مصطفی صالحی پس از رسیدگی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان و تأیید دیوانعالی کشور و طی سایر تشریفات قانونی اجرا شد

شهید سجاد شاه سنایی در اغتشاشات در ۹۶ در کهریسنگ اصفهان هدف شلیک گلوله اسلحه شکاری آشوبگران مسلح گرفت و به شهادت رسید.دادگاه علنی مصطفی صالحی قاتل شهید سجاد شاه‌سنایی بهمن ۹۸ در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان برگزار شد و او به قصاص نفس محکوم شد.

  اغتشاشات سال ۹۶

مصطفی صالحی – حکم اعدام قاتل پاسدار شهید سجاد شاه‌سنایی اجرا شد

مصطفی صالحی در دو مرحله در اغتشاشات سال ۹۶ به عنوان یکی از کارگردانان حضور داشته و با استفاده از یک قبضه سلاح شکاری اقدام به تیراندازی به سوی مأموران کرده که در نتیجه آن، شهید سجاد شاه سنایی که به منظور برقراری نظم و امنیت در محل حضور داشته به شهادت رسیده و ۶ نفر دیگر نیز مصدوم و مجروح شدند.

تظاهرات ۱۳۹۶ ایران مجموعه اعتراضات رهبری‌نشدهٔ مردمی و ضدحکومتی در سراسر کشور بود که از ۷ دی ۱۳۹۶ (۲۸ دسامبر ۲۰۱۷) از مشهد و شهرهای بزرگ استان خراسان آغاز شد. فراخوان شرکت در این تظاهرات که در آغاز «نه به گرانی»  در قالب پویش اعتراضات و تجمع مردمی و اعتراض به سیاست‌های دولت حسن روحانی نامیده شد، در شبکه‌های اجتماعی انجام گرفت، یکی از مسائلی که باعث می‌شد اعتراض‎های دی ماه سال ۹۶ مهم باشد، غیرمنتظره بودن و گستردگی ابعاد آن است. اعتراض به گرانی و وضعیت معیشتی که با ساماندهی جریانی خاص در مشهد شروع شد در مدتی کوتاه در سطح کشور گسترده شد و دیگر از چارچوب یک اعتراض قابل انتظار خارج شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان