مصوبه جدید – جذب بازیکن و مربی خارجی برای لیگ برتر فوتبال ممنوع!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۳۰

ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی برای لیگ

روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: با توجه به وقایع اخیر و ملاحظات متعدد، مصوبه جدید هیئت مدیره از این قرار است که در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹، بستن قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی جدید برای تمام باشگاه ها ممنوع خواهد بود. طبق این تصمیم، بازیکنان و مربیان خارجی که در حال حاضر در لیگ حضور دارند با پایان مدت قراردادشان تنها می توانند با باشگاه فعلی خود تمدید قرارداد داشته باشند؛ و انتقال آنها به باشگاهی دیگر ممنوع خواهد بود. با توجه به این تصمیم جدید و ناگهانی سازمان لیگ به نظر می رسد بالاخره پرونده بازگشت برانکو و استراماچونی هم بسته شد.

مصوبه جدید - جذب بازیکن و مربی خارجی برای لیگ برتر فوتبال ممنوع!

مصوبه جدید – جذب بازیکن و مربی خارجی برای لیگ برتر فوتبال ممنوع!

تصمیم نامتعارف فوتبالی

این تصمیم که روز گذشته به صورت ناگهانی اتخاذ و اعلام شد؛ احتمالا به دلیل شرایط سخت مالی در فدراسیون گرفته شده است. شرایط سخت مالی حاصل از تحریم و پرونده های مالی پرتعدادی است که در فیفا علیه فدراسیون تشکیل شده است. این مصوبه جدید یک تصمیم متناسب با شرایط مالی و اقتصادی فدراسیون اما متناقض و نامتعارف با شرایط فوتبال است. با این قانون پرونده بازگشت دو مربی محبوب تیم های پرطرفدار پایتخت هم بسته می شود و بازگشت آنها طبق این قانون ممنوع خواهد بود.

نتایج مصوبه جدید

با توجه به درخواست برخی باشگاه های خارجی برای تعدادی از بازیکنان ایرانی، این بازیکنان به احتمال بسیار زیادی در فصل آینده لژیونر خواهند شد. حالا با این تصمیم جدید سازمان لیگ انتخاب جایگزین برای این بازیکنان کار سختی خواهد شد. بنابراین بسیاری معتقدند در فصل جدید قیمت بازیکنان داخلی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. طبق قوانین قبلی در هر فصل ۶۴ بازیکن خارجی می توانستند در فوتبال حرفه ای کشور حضور داشته باشند. حالا با توجه به قانون جدید در فصل آینده تعداد این بازیکنان به کمتر از ۱۰- ۱۵ نفر خواهد رسید. البته اگر باشگاه ها قادر باشند با این شرایط اقتصادی این بازیکنان را نگه دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان