معافیت های سربازی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۷

معافیت های سربازی

حوزه نظام وظیفه در مورد سوالات مشمولان سربازی مواردی را ذکر کرده اند ..

مطابق قوانین جدید معافیت های سربازی در ارتباط با مشمولان غایب بیش از ۸ سال به خدمت  سربازی، از سال ۹۴ تا پایان سال ۹۷، به منظور تامین نیروی انسانی در نیروهای مسلح، طرح قانون جریمه مشمولان، حذف شده است. و بررسی دوباره در این زمینه به وقت دیگری موکول شده است.

مشمولان غایب باید در اسرع وقت برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا پلیس +۱۰ مراجعه کنند. و منتظر تمدید قانون جریمه نباشند .

مشمولان غایب متاهل، درصورتی که خود را به نظام وظیفه معرفی کرده باشند، بد از بررسی و در صورت امکان در شهر محل سکونت خود و همینطور در مورد مجردها ، تا شعاع ۳۰۰ کیلومتری شهر خودشان خدمت خود را میگذرانند.

در صورتیکه که مشمولین غایب، خود را معرفی نکنند و یا تعیین وضعیت نکنند، برابر قانون، با محرومیت های اجتماعی، تسهیلات دولتی و عدم اشتغال در ارگان های دولتی و خصوصی مواجه می شوند.

این در حالی است که اگر مشمولان غایب توسط کارفرمایان، کارخانجات، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی  به کار گرفته شوند ، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد می شود ..

مشمولان خدمت متقاضی دریافت معافیت پزشکی

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی تأیید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا مورد نیاز است.

مدت خروج از کشور مشمولان خدمت وظیفه عمومی، بستگی به میزان زمان درمان آن‌ها دارد و قابل تمدید است.

مشمولان خدمت متقاضی دریافت معافیت کفالت

برای کفالت مادر فاقد همسر یا مطلقه، باید فاقد غیبت اولیه و  تنها فرزند ذکور خانواده بالای ۱۸ سال باشد و اگر مادر تحت پوشش کمیته و یا بهزیستی باشد، داشتن برادر بالای ۱۸ سال ممانعت ندارد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان