معاینه فنی – نرخ معاینه فنی خودروهای سواری در سال ۱۴۰۰

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۸

 

نرخ معاینه فنی خودروهای سواری

نرخ معاینه فنی برای خودروهای سواری در سال جدید از سوی ستاد مرکزی معاینه فنی اعلام گردید. حسین مقدم، مدیر عامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، گفته که امسال مراجعه اول تاکسی‌ها در پنج مرکز منتخب معاینه فنی تهران، رایگان خواهد بود و نرخ خدمات معاینه فنی به خودروهای سواری معمولی به ۴۷ هزارتومان افزایش یافته است.

مقدم به حدودا ۱ میلیون و ۶۶۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی در سال ۹۹ اشاره کرده که در مقایسه با سال‌های قبل، تفاوتی نداشته است. از این میان حدودا ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار دستگاه را مراجعات اول تشکیل می‌دادند».
در آزمون‌های تست آلایندگی گازهای خروجی اگزوز، تست هم راستایی چرخ‌ها، تست کمک فنر، تست ترمز و تست عیوب ظاهری، به ترتیب، ۱۷، ۱۱، ۴، ۱۳ و ۱۶ درصد خودروها مردود شده اند که با یک جمع بندی، ۳۶ درصد از خودروهای شرکت کننده را می‌توان در دسته مردودی‌های مراجعه اول قرار داد.

مقدم تعداد گواهی‌های معاینه فنی صادر شده در سال ۹۹ را حدودا ۱ میلیون و ۱۳۳ هزار مورد برشمرد که از این تعداد، ۲۸۳ هزار گواهی را معاینه فنی‌های برتر تشکیل می‌دادند. از مجموع خودروهای مراجعه کننده، تنها ۲۴ درصد موفق به دریافت معاینه فنی برتر شده اند که از این بابت می‌توانند از تخفیف ۳۰ درصدی ورود به مناطق تحت پوشش طرح‌های ترافیک و کاهش آلودگی هوا، استفاده کنند.

میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی تهران

به دلیل مشمول شدن خودروهای ساخت سال ۹۵، میزان مراجعات افزایش یافته و اکنون روزانه چیزی بالغ بر ۶۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی تهران، مراجعه می‌کنند. مقدم اقدامات صورت گرفته همچون افزایش خطوط معاینه فنی، افزایش ساعات کاری، فعالیت مراکز در ایام تعطیلات و ایجاد سامانه اینترنتی نوبت دهی را در تسریع خدمت رسانی به مردم مفید دانسته و مدعی است که اکنون حتی در مراکز شلوغ همچون بیهقی و نیایش هم می‌توان در کمتر از یک ساعت، اقدام به اخذ گواهی معاینه فنی کرد.

معاینه فنی - نرخ معاینه فنی خودروهای سواری در سال ۱۴۰۰

معاینه فنی – نرخ معاینه فنی خودروهای سواری در سال ۱۴۰۰

حسین مقدم، مردم را به مراجعه به مراکز خلوت‌تر تشویق کرده و گفته که آنها از طریق سایت ستاد معاینه فنی می‌توانند زمان تقریبی انتظار در صفوف مراکز مختلف را مشاهده کنند.

او خاطر نشان کرده که مراجعه اول برای راننده‌های تاکسی رایگان است و آنها می‌توانند برای این امر، به مراکز بیهقی، شقایق، دماوند، چمران و نیایش بروند.
مقدم در انتها به هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سواری سبک اشاره کرده که ۴۷ هزار تومان است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان