معرفی کتاب – چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم؟

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰
کتاب چگونه مقاله علمی بنویسیم

نحوه نگارش مقاله و چاپ آن در نشریات مناسب علمی

نگارش مقالات جهت داوری و انتشار مهمترین بخش عرصه حرفه ای اغلب دانشمندان و محققان است. همچنین این موضوع بخش اساسی و جوهره فعالیت علمی را تشکیل می دهد. موضوعی تا این اندازه مهم باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. با این حال اغلب دانشمندان و محققان خود را نویسنده ای چندان ماهر تلقی نمی کنند، پس یک دانشمند و محقق متوسط چگونه می تواند اقدام به نگارش مقاله علمی نماید؟ از این رو این کتاب جهت آشنایی با مقاله نویسی علمی تهیه و ارائه گردیده است.

کتاب مقاله نویسی

مطالعه کتاب حاضر ساده و سرراست است و مطالعه این کتاب را برای دانشمندانی که در عرصه نگارش و انتشار مقالات علمی نسبتاً تازه وارد هستند توصیه می‌ نماییم. همچنین می‌توان از این کتاب به عنوان مرجعی برای موضوعات علمی استفاده کرد (نحوه طراحی یک شکل خوب و یا نگارش چکیده یا انتخاب نشریه). کلیه سطوح به صورت کوتاه و اختصاری طراحی شده و می‌توان هر یک از آنها را به عنوان مرجع به تنهایی مطالعه کرد. پیوست- فهرستی برای نویسندگان، داوران و ویراستاران- خلاصه‌ای از آموزه‌ها و نکات کتاب حاضر است.

انتشار مقاله علمی

انتشار مقاله در حوزه‌های مهندسی بسیار کاربردی و یا حوزه‌های علمی نظری (و هر مطالعه ای که بین این دو قرار می‌گیرد) دارای همان الزامات و شرایط هستند. برخی حوزه‌ها مانند پزشکی دارای الزامات مهم دیگر مخصوصاً در رابطه با استفاده و گزارش دهی در مورد آزمودنی‌های انسانی و حیوانی هستند. در کتاب حاضر کلیه نکات مهم تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، بلکه به نکات کلی که در مورد هر حوزه تخصصی صادق هستند اشاره خواهیم کرد.

نویسنده و مترجمان

نویسنده کتاب حاضر دکتر کریس مک سردبیر نشریه JM3 و استاد دانشگاه در ولز بوده و این کتاب در سال ۲۰۱۸ توسط انتشارات SPie منتشر گردیده است. ترجمه این کتاب توسط فرزاد ناصری و سینا لطف الهی صورت گرفته و انتشارات اندیشمند به چاپ این کتاب پرداخته است. لازم به ذکر است که دکتر علی فاخر به نظارت محتوای این کتاب پرداخته اند.

 

قبلی «
بعدی »

4 دیدگاه ها

  1. سلام این بخش از سایتتون خیلی مفیده لطفا کتابهای بیشتری معرفی کنید.

  2. سلام . این کتابو از کجا میشه تهیه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان