معلم های سرشناس – چهره های سرشناس با سابقه تدریس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳
معلم های سرشناس - چهره های سرشناس با سابقه تدریس

چهره های سرشناس با سابقه تدریس

معلم های سرشناس . به تازگی روز معلم را سپری کرده ایم. باور کردن این موضوع شاید سخت باشد اما بسیاری از چهره های سرشناس جهان پیشتر سابقه تدریس داشته اند. در این نوشته ده نفر از معلم های سرشناس جهان را معرفی خواهیم کرد. افرادی که معتقدند معلم بودن توانایی برقراری ارتباط و یخنوری آنها را تقویت کرده. آنها از خلاقیت خود استفاده کرده اند و دانشی که داشته اند را به جامعه منتقل کرده اند. با ما همراه باشید.

معلم های سرشناس

هیو جکمن: قبل از ورود به هالیوود جکمن یکسال به عنوان دستیار آموزش در یک مدرسه شبانه روزی مشهور بریتانیایی به نام مدرسه آپینگهام مشغول به کار بود. او در سال ۱۹۸۷ در ۱۸ سالگی به گروهی از دانش آموزان بریتانیایی انگلیسی تدریس می کرد.

معلم های سرشناس - چهره های سرشناس با سابقه تدریس

معلم های سرشناس – چهره های سرشناس با سابقه تدریس

جی کی رولینگ: این نویسنده سرشناس انگلیسی در سفری با قطار از منچستر به لندن ایده نوشتن داستانی به ذهنش خطور کرد. این داستان را با نام هری پاتر می شناسیم که ۵ سال صرف نوشتن آن شده است. در طول دوران نگارش کتاب، رولینگ نوشته هایش را مرتب کرد و به جنوب پرتغال رفت. در آنجا به تدریس زبان انگلیسی پرداخت. او پس از بازگشت به بریتانیا هم در مدارس تدریس می کرد. تدریس به رولینگ کمک کرد تا امرار معاش کند اما در نهایت ثابت شد نوشتن کتاب هایش تصمیم بهتری بوده است.

لیام نیسن: نیسن را همه به عنوان یک بازیگر اکشن می شناسیم. اما او دو سال سابقه معلمی دارد. او از این کار به عنوان سخت ترین کاری که مجبور به یادگیری آن بوده یاد می کند. البته او به دلیل زدن مشت به صورت دانش آموزش از این حرفه اخراج شد. هرچند دانش آموز به روی او چاقو کشیده بوده و نیسن اینکار را برای دفاع از خودش انجام داده بوده است. همین اخراج باعث شد او به سراغ بازیگری برود.

سیلوستر استالونه: بازیگر سرشناس فیلم های راکی در سن ۱۸ سالگی به عنوان معلم ورزش در یک مدرسه شبانه روزی فعالیت می کرد. او با این تجربه علاقه اش به بازیگری را کشف کرد. در دانشگاه میامی در رشته نمایش تحصیل کرد و برای بازیگر حرفه ای شدن راهی نیویورک شد.

باراک اوباما: رییس جمهور سابق آمریکا به مدت ۱۲ سال پس از فارق التحصیلی از هاروارد، در دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو، تئوری قانون اساسی و نژادپرستی تدریس می کرد. او در همان ایام فعالیتش سیاسیش را شروع کرد.

سایر سرشناس های حوزه تدریس

به جز افرادی که به آنها اشاره کردیم می توان نام بیلی کریستال، استفن کینگ، استینگ و هیلاری کلینتون را نیز به این لیست اضافه کرد. این افراد و البته افراد دیگری که نامشان را نبردیم از چهره های سرشناسی هستند که در کارنامه خود سابقه معلمی دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان