ممنوعیت تردد جاده ای – احتمال بازگشت ممنوعیت تردد در جاده های کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۵

تکرار اجرای قوانین سختگیرانه

وزیر راه و شهرسازی در گفت و گویی اعلام کرد: احتمال بازگشت شرایط ممنوعیت تردد جاده ای در کشور وجود دارد. وی گفت: دستورالعمل هایی که در ستاد تصویب می شود هیچ تخفیفی ندارد و تغییری هم در آن‌ها ایجاد نشده است. این شرایط کسب و کار مردم است که باید بر اساس پروتکل‌ها و البته در وضعیت‌های بهبود یافته کرونا ادامه پیدا کند. در رابطه با ترددها جاده‌ای نیز باید گفت که آمارها نشان می‌دهد که همچنان شاهد کاهش ۲۰ درصدی نسبت به شرایط عادی هستیم.

اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نکنند، شیوع ویروس کرونا دوباره در کشور افزایش یافته و پروتکل‌های سختگیرانه مانند منع ترددهای بین استانی مجددا اعمال خواهد شد.

ممنوعیت تردد جاده ای - احتمال بازگشت ممنوعیت تردد در جاده های کشور

ممنوعیت تردد جاده ای – احتمال بازگشت ممنوعیت تردد در جاده های کشور

اختیار استانداران در اعلام ممنوعیت تردد جاده ای

آقای اسلامی گفت: ستاد مقابله با کرونا به استانداران اختیار داد تا بر اساس آنچه که کمیته اجتماعی و امنیتی اعلام کرده درباره ترددها در شهرستان‌ها تصمیم‌ گیری نمایند. خوشبختانه در حال حاضر شیوع کرونا در کشور تا حدودی کنترل شده و تعداد نقاط قرمز به شدت کم شده و جای خود را به وضعیت نارنجی، زرد و حتی آبی داده است. اما باز هم نیاز است تا مردم تمامی نکات لازم را رعایت نمایند. هرگونه عدم رعایت دستورالعمل و پروتکل موجب گسترش دوباره شیوع کرونا شده که نهایتا موجب بازگشت پروتکل‌های سختگیرانه برای کنترل می شود.

اسلامی اضافه کرد: وزارت راه در موضوع اعمال پروتکل‌ها و محدودیت‌های حمل‌ونقل، کاملا تابع ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت است. ستاد ملی مقابله با کرونا سندی در رابطه با ترددها تصویب نمود و پروتکلی خاص برای هر وضعیتی از قرمز و نارنجی تا زرد و آبی تعریف کرد. وضعیت بازگشایی مشاغل، ادارات و ترددها مشخص شد. برای ترددها این مسئله وجود داشت که در این زمینه از سطح کشوری و استانی به شهرستان محور و مدیریت محله محور تغییر پیدا کرد؛ چون اعتقاد در ستاد بر این بود پیشرفت در این زمینه تنها با برخورد انتظامی قابل کنترل نیست.

طرح شهید سلیمانی

وزیر راه و شهرسازی در پایان اضافه کرد: پایش و پیدا کردن افراد مبتلا و شبکه‌ای را که هر فرد می‌تواند مبتلا کند، هدف قرار گرفت؛ و طرح شهید سلیمانی در کشور اجرایی شد. این طرح در زمان کوتاهی زنجیره انتقال را کنترل کرد. طرح شهید سلیمانی در کنار کنترل ترددها یکی از بزرگترین اقداماتی بود که انجام شد. با اجرای این طرح، شبکه گسترده بهداشت و درمان به وضعیت سلامت همه خانواده‌ها مسلط شده است و ردیابی بیماران از این روش انجام می گیرد. این طرح هم مانند طرح کنترل ترددها تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان