ممنوعیت رفت و آمد – از امشب تا ظهر یکشنبه ممنوعیت رفت و آمد برای کلانشهرها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۳

پنج کلانشهر کشور در طرح

ممنوعیت رفت و آمد در پنج کلانشهر کشور از ساعت ۲۴ امشب تا ظهر روز یکشنبه به صورت رسمی اعلام شد. رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت این خبر را تایید کرده است. دکتر جهانپور در این رابطه گفته است: از آنجا که نیمی از جمعیت، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و نیم دیگر توجهی به موارد بهداشتی و رفتارهای پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا نداشته اند، این محدودیت ها لازم الاجرا خواهد بود. در واقع با این اقدام تصمیم بر این است که از ترددهای غیرحضوری و سفرهای غیر ضرور در کشور جلوگیری به عمل آید.

ممنوعیت رفت و آمد - از امشب تا ظهر یکشنبه ممنوعیت رفت و آمد برای کلانشهرها

ممنوعیت رفت و آمد – از امشب تا ظهر یکشنبه ممنوعیت رفت و آمد برای کلانشهرها

ممنوعیت رفت و آمد

در طی هفته های گذشته آمار ابتلا و فوت به دلیل ویروس کووید ۱۹ افزایش داشته است. متاسفانه در روزهای اخیر رکورد تعداد ابتلای روزانه و همچنین مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز شکسته شد. بنابراین وزارت بهداشت از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست اعمال محدودیت در تردد از مبدأ و به مقصد شهرهایی را داشت که بیماری کرونا در آن‌‌ها شیوع بیشتری دارد که با موافقت و ابلاغ ستاد کرونا، از امشب شاهد منع ورود به ۵ شهر و منع خروج از آن‌‌ها خواهیم بود.

این کلانشهر ها عبارتند از: شهرهای تهران، کرج، ارومیه، اصفهان و مشهد. همچنین اعمال این محدودیت از ساعت ۲۴ امشب، به صورت ممنوعیت سفر به این شهرها یا سفر از این شهرها به بیرون اعمال شود؛ این محدودیت فعلاً تا ظهر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

محدودیت در سایر شهرها

به گفته دکتر جهانپور اعمال این طرح فعلا برای این پنج شهر بزرگ در دستور کار قرار گرفته است. اما امکان دارد با توجه به شرایط کشور شهرهای دیگری هم شامل این طرح شوند. وی در پایان افزود: مسافرت های درون شهری شامل این محدودیت ها نمی شود؛ اما از مردم درخواست می کنیم در این موارد هم تا جای ممکن فعالیت های خود را کاهش دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان