ممنوعیت عمل زیبایی – با افزایش اپیدمی کرونا جراحی زیبایی ممنوع شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۴

افزایش آمار مبتلایان

ویروس کووید-۱۹ که چند ماهی است وارد کشور شده است؛ گویا ترک ما را ندارد. با افزایش مجدد آمار مبتلایان طرح ممنوعیت عمل زیبایی در کشور به اجرا در آمده است. متاسفانه به دلیل اوج گیری مجدد این ویروس و افزایش چشمگیر آمار مبتلایان، نیاز است تا تخت های بیمارستانی به طور جدی مدیریت شوند. در همین راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اعلام کرده است که انجام جراحی های زیبایی ممنوع است.

ممنوعیت عمل زیبایی - با افزایش اپیدمی کرونا جراحی زیبایی ممنوع شد

ممنوعیت عمل زیبایی – با افزایش اپیدمی کرونا جراحی زیبایی ممنوع شد

ممنوعیت عمل زیبایی

طبق اعلام این وزارت خانه تمامی جراحی های زیبایی که تنها جنبه زیبایی دارند و کاملا غیر درمانی هستند تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است. این خبر را معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید کرده است. قاسم جان بابایی در نامه ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نوشته است: با توجه به افزایش تعداد بیماران ناشی از ویروس کووید-۱۹ و ضرورت مدیریت تخت های بیماستان ها، تا اطلاع ثانوی انجام هر گونه عمل جراحی که صرفا جنبه زیبایی دارد و غیر درمانی باشد، ممنوع خواهد بود.

بینی های عمل شده هم ماسک بزنند

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک در رابطه با استفاده از ماسک در افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام اده اند گفت: هیچگونه محدودیت یا ممنوعیتی برای استفاده از ماسک ندارند.دکتر سیامک راکعی در ادامه گفت: از نظر علمی این افراد می توانند دو هفته پس از جراحی به راحتی از ماسک استفاده کنند. نگرانی لازم نیست هیچگونه خطری وجود ندارد. به نظر می رسد برخی از این افراد به دلیل ترس از تغییر فرم بینی از ماسک زدن اجتناب می کنند. با توجه به شرایط بیمار تا دو هفته پس از انجام عمل جراحی، فرد بیمار در خانه می ماند و نیازی به استفاده از ماسک نخواهد داشت. پس از این مدت هم استفاده از ماسک هیچ آسیبی به فرم بینی وارد نخواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان