منشور طلایی کوروش – فاطمه معتمد آریا منشور طلایی کوروش را به موزه اهدا کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۹
فاطمه معتمد آریا منشور طلایی کوروش را به موزه اهدا کرد

معتمد آریا جایزه اش را به موزه اهدا کرد

امروز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ مصادف با هجدهم می ۲۰۲۰ و روز جهانی موزه است. در این روز فاطمه معتمد آریا جایزه منشور طلایی کوروش را به موزه سینمای ایران اهدا کرد. بخشی از موزه سینمای ایران به این هنرمند اختصاص داده شده است. این جایزه به پاس چهار دهه فعالیت مستمر و تاثیرگذار در سینما از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوئیس به معتمد آریا اهدا شده بود.

فاطمه معتمد آریا منشور طلایی کوروش را به موزه اهدا کرد

فاطمه معتمد آریا منشور طلایی کوروش را به موزه اهدا کرد

منشور طلایی کوروش در موزه

فاطمه معتمد آریا روز جهانی موزه را تبریک گفت. سپس در توضیح تصمیمش اضافه کرد: این جایزه با ارزش را به موزه سینمای ایران تقدیم می کنم. زیرا می دانم در کنار مجموعه نفیس و با ارزشی از تاریخ سینمای ایران به درستی و خوبی از آن نگهداری می شود. به این طریق این منشور در دسترس علاقمندان سینما در کشور قرار می گیرد.

موزه سینما بخشی مربوط به فاطمه معتمد آریا دارد. در این بخش گنجینه ارزشمندی از جوایز این هنرمند مانند جایزه America’s از جشنواره بین المللی فیلم مونترال برای فیلم اینجا بدون من، جایزه هنری لانگ لوا به خاطر تلاش در راستای ارتقای حرفه سینما و حفظ ارزش‌های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح سینما و جایزه بنیاد آیلکس (ILEX) برای برتری در سینمای ایران وحود دارد. همچنین چهار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن از دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر و جوایز بسیار دیگری از جشنواره‌های داخلی و خارجی در این بخش نگهداری می شوند.

اهدای منشور به هنرمند ایرانی

فروردین ماه سال ۹۸ طی مراسمی، پنجمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی در شهر زوریخ برگزار شد. فاطمه معتمد آریا که با فیلم بنفشه آفریقایی در این جشنواره حضور داشت، یکی از مهمانان ویژه مراسم افتتاحیه بود. در این شب از او به پاس چهار دهه حضور موثر در سینما تقدیر شد. جایزه‌ منشور طلایی کوروش هم به صورت افتخاری به این هنرمند با سابقه اهدا گردید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان