منطقه جنگی قره باغ – آسیب به شهرستان های مرزی در پی درگیری قره باغ

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۳
منطقه جنگی قره باغ - آسیب به شهرستان های مرزی در پی درگیری قره باغ

آسیب به شهرستان های مرزی

در پی درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه جنگی قره باغ، مناطق مرزی کشورمان هم دچار خسارت و آسیب شده اند. فرماندار خداآفرین در این رابطه گفته است: عصر روز گذشته بیش از ۱۰ گلوله دیگر از مناطق در حال جنگ در قره باغ به مناطقی از کشور وارد شده است. این گلوله ها به مناطق غیر مسکونی در روستاهای قلی بیگلو و خلف بیگلو در این شهرستان اصابت کرده اند.

منطقه جنگی قره باغ - آسیب به شهرستان های مرزی در پی درگیری قره باغ

منطقه جنگی قره باغ – آسیب به شهرستان های مرزی در پی درگیری قره باغ

تجمع مردم برای تماشای منطقه جنگی قره باغ!

فرماندار خداآفرین علی امیری راد در ادامه افزود: خوشبختانه این گلوله ها هیچگونه خسارت جانی در پی نداشته اند؛ اما در حال حاضر بیشترین نگرانی ما از وضعیت تجمع مردم در نوار مرزی است. این مسئله تبدیل به اصلی ترین نگرانی بین مسئولین شده است. مردم برای تماشای مناطق جنگی در کنار جاده نوار مرزی و رود ارس تجمع کرده اند!
آقای امیری راد در ادامه خطاب به مردم منطقه گفت:از مردم می خواهم به دلیل وجود ناامنی در پی جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان از تجمع و تردد غیرضروری در جاده مرزی و حاشیه رود ارس خودداری نمایند.

شهرستان خدا آفرین واقع در استان آذربایجان شرقی است و ۱۵۲۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. این شهرستان از سمت شمال با جمهوری آذربایجان ، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان جلفا و از سمت جنوب با شهرستان‌های کلیبر و ورزقان هم‌مرز است.

در پی درگیری نظامی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرزهای مشترک این شهرستان مرزی هم در معرض خطر اصابت گلوله و راکت قرار گرفته است.

صدور هشدار جدی

از آغاز درگیری ها تا کنون حدود ۲۵ راکت و گلوله سلاح سنگین به منطقه خداآفرین استان آذربایجان شرقی اصابت کرده است. این گلوله ها و راکت ها به واحدهای مسکونی و خودروهای مردم این شهرستان خسارت زده است.

وزارت خارجه کشور در این رابطه اخطار جدی صادر کرده است. سخنگوی این وزارت خانه روز گذشته اعلام کرد: هر گونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان غیر قابل تحمل خواهد بود و به همه طرف ها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان