منطقه سبز بغداد – آخرین خبرها از هدف قرار گرفتن منطقه سبز بغداد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۱
منطقه سبز بغداد - آخرین خبرها از هدف قرار گرفتن منطقه سبز بغداد

حمله موشکی به سفارت آمریکا در منطقه الخضراء

سفارت آمریکا در  منطقه سبز بغداد  شب گذشته مورد حمله راکتی قرار گرفت.  رسانه های عراقی به نقل از منابع امنیتی این کشور  همان زمان شلیک چندین راکت به سمت سفارت آمریکا در منطقه الخضراء را تایید کردند. یک مقام امنیتی عراق اعلام کرد: منطقه الخضراء در مرکز بغداد هدف شلیک چندین راکت قرار گرفت اما سامانه دفاعی سی‌رام سفارت آمریکا این موشک ها را دفع کرده است.

بالغ بر ۱۱ راکت به سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است و پس از وقوع این حمله، آژیرهای هشدار از داخل پایگاه سوم التوحید در سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمده است. یک فروند هواپیمای تجسسی آمریکا بر فراز منطقه الخضراء در حال پرواز است.

بیانیه سفارت آمریکا

منطقه سبز بغداد - آخرین خبرها از هدف قرار گرفتن منطقه سبز بغداد

منطقه سبز بغداد – آخرین خبرها از هدف قرار گرفتن منطقه سبز بغداد

سفارت آمریکا در بغداد در واکنشی به حمله راکتی به منطقه سبز بیانیه ای صادر کرد. در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: راکت‌هایی که به منطقه سبز شلیک شد پاسخ سامانه‌های دفاعی سفارتخانه را به همراه داشت و خسارات اندکی به مجتمع سفارت وارد شده اما تلفات جانی و انسانی ثبت نشده است.

این بیانیه می‌افزاید: گزارشاتی را در خصوص خسارت به مناطق مسکونی نزدیک سفارت آمریکا و احتمال زخمی شدن برخی شهروندان عراقی دریافت کردیم. این بیانیه آورده است: این نوع حملات به تأسیسات دیپلماتیک نقض قوانین بین المللی و تجاوز مستقیم به حاکمیت عراق است.

سفارت آمریکا در بغداد همچنین از تمام رهبران سیاسی و دولتی عراق خواست تدابیری برای جلوگیری از این گونه حملات و بازخواست عوامل آن اتخاذ کنند.

واکنش حزب الله عراق به حمله موشکی منطقه سبز بغداد

حزب الله عراق و جنبش عصائب اهل الحق مخالفت خود را با حمله راکتی شب گذشته به منطقه الخضراء اعلام کردند. گردان های حزب الله عراق اعلام کرد که حملات پراکنده به پادگان نظامی در سفارت را که باعث تهدید جان غیرنظامیان شده است، محکوم می کند.
کتائب حزب الله اعلام کرد: مسئولان مربوطه باید عاملان این حمله را تحت پیگرد قرار دهند. گردان های حزب الله  خواهان خارج کردن نمودهای فعالیت نظامی آمریکا در مناطق مسکونی امن در بغداد شد. در همین حال، قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق نیز گفت که مقاومت عراق سفارت آمریکا در بغداد را هدف قرار نداده است.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان