آتش خائیز – آتش کوه خائیز بعد از ۴ روز مهار شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۲

مهار آتش منطقه حفاظت شده خائیز

آتش خاییز بعد از ۴ روز سرانجام مهار شد. آتش با تلاش نیروهای مردمی، محیطبانان و جنگلبانانی که از جان و مال شان  برای زاگرس مایه گذاشتند مهارشد. حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه وبویراحمد امروز در گفت و گوی خبری اعلام کرد: «با تلاش نیروهای امدادی مردمی، سپاه، ارتش، بسیج، محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر دستگاه‌ها و ادارات آتش سوزی منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه که از عصر پنجشنبه هشتم خرداد آغاز شده بود به طور کامل مهار شد».

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی همه نیروها بخصوی ارتش و سپاه در هلی برن نیروها و آب پاشی منطقه دچار حریق گفت: «طی این پنج روز همه امکانات برای اطفای حریق منطقه حفاظت شده بکار گرفته شد». کلانتری از همکاری مقامات ملی و پیگیری مستمر مقامات کشوری در به کارگیری تجهیزات و اطفای حریق منطقه حفاظت شده نشکر کرد. وی تصریح کرد:  «این آتش سوزی با مشارکت شبانه روزی بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای مردمی و امدادی مهار شد:»

آتش خائیز – آتش کوه خائیز بعد از ۴ روز مهار شد

سید اسدالله هاشمی، مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به تلاش شبانه روزی همه نیروها در امدادرسانی برای اطفای حریق گفت: «بحران خاییز پس از پنج روز تلاش بی وقفه مهار شد». سید اسدالله هاشمی تصریح کرد: «هنوز هیچ گونه اطلاعاتی از میزان سطح آتش سوزی و خسارت بدست نیامد»

خطر شعله ور شدن جنگل وجود دارد

منطقه خائیز در حوزه استحفاظی شهرستان‌های گچساران، کهگیلویه و بهبهان با مساحتی معادل ۳۳ هزار هکتار در سال ۷۷ در ردیف مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفت .کلانتری در مورد خطر شعله شدن جنگل: گفت «بیش از ۸۰ سورتی پرواز نیز با همکاری بالگردهای هوانیروز در هلی برن نیروها بر فراز منطقه حفاظت شده خاییز نیز انجام شد». وی افزود: «برای اطمینان کامل از آتش سوزی دوباره نیروهای زیادی در منطقه به حالت آماده باش نیز هستن».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان