مهدی خدابخشی صربستانی شد – تغییر تابعیت ملی پوش سابق تکواندو

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

مهدی خدابخشی در راه صربستان

مهدی خدابخشی صربستانی شد! این روزها شنیدن کلمات مهاجرت، دو تابعیتی یا تغییر تابعیت دیگر عادتمان شده است. حالا این عبارات به دنیای ورزش هم ورود کرده اند.

مهدی خدابخشی ملی پوش سابق تیم ملی تکواندو که حدود یک‌سالی بود به دلیل مصدومیت در تیم ملی حضور نداشت، مدتی است در صربستان زندگی می‌کند و خبر رسیده او تصمیم خود را گرفته و از این پس با هوگوی تیم ملی صربستان به روی تاتمی خواهد رفت.

ازدواج پر ماجرا مهدی خدابخشی

خدابخشی در رابطه با آشنایی و ازدواجش گفت: با تانیا تکواندوکار مسلمان صربستانی ۷ سال پیش در طی یکی از مسابقات بین المللی آشنا شدم بعد از آن با هم در ارتباط بودیم تا اینکه چند ماه پیش با هم ازدواج کردیم.

تقدیر و سرنوشتم اینگونه بود که زندگی شخصی و فعالیت ورزشی خود را در کشور دیگری ادامه دهم. مادر همسرم به سرطان مبتلا است و بیماریش به گونه ای نیست که به تنهایی بتواند از پس آن برآید و نیاز به مراقبت ویژه دارد.به همین دلیل همسرم باید در صربستان باشد.

او در ادامه اضافه کرد : حالا که اینجا هستم تصمیم گرفته ام به همراه همسرم به تمریناتم ادامه دهم.و به ورزش مورد علاقه ام بپردازم.

عناوین و افتخارات

خدابخشی با لباس تیم ملی تکواندوی ایران موفق به کسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۵،برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ و مدال طلای بازیهای آسیایی شده است.

قهرمان چهار دوره مسابقات گرندپری است و بسیاری عنوان و افتخار دیگر در کارنامه ورزشی خود دارد.در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی تکواندو نام او در میان تکواندوکاران کشور صربستان آمده است و این بدان معناست که از این به بعد میتواند به عنوان ورزشکار این کشور به میدان برود.

او در تورنمنت بین‌المللی صربستان در وزن ۸۷- کیلوگرم به عنوان نماینده صربستان به روی تاتمی رفت و مدال برنز این رقابت ها را هم کسب کرد تا اولین مدالش برای این کشور را کسب کند.

هرچند باید دو سال از آخرین حضور او در میادین همراه با تیم ملی ایران بگذرد تا بتواند در مسابقات رسمی و جهانی برای کشور دیگری شرکت کند.با این وصف او المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست خواهد داد.

خودش هم گفته هدفش المپیک ۲۰۲۴ است تا تنها مدال جا مانده در لیست افتخاراتش یعنی مدال المپیک را کسب کند.

قلبم برای ایران میتپد

خدابخشی در مصاحبه ای تاکید کرده است که: به ایران تعصب زیادی دارم و قلبم همواره برای ایران میتپد. خوشحالیم این است که با افتخارآفرینی در مسابقات مختلف از قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان گرفته تا حضور در المپیک،توانسته ام اندکی دل مردم را شاد کنم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان