مهران مدیری – مهران مدیری کتاب شعرش را منتشر می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۴
مهران مدیری - مهران مدیری کتاب شعرش را منتشر می کند

انتشار کتاب شعر

مهران مدیری را همه به عنوان بازیگر، کارگردان، مجری و در سال های اخیر خواننده می شناسیم. حالا او همه را شگفت زده کرده و اعلام کرده است سال هاست که شعر می نویسد. اما در طی بیست سال گذشته هیچوقت اقدام به چاپ یا انتشار اشعارش نکرده است. این هنرمند محبوب مدتی قبل در شماره فروردین ماه نشریه هفت نگاه برای اولین بار یکی از اشعارش را منتشر کرد. با چاپ این شعر بسیاری مشتاق خواندن اشعار بیشتری از او شدند.

مهران مدیری - مهران مدیری کتاب شعرش را منتشر می کند

مهران مدیری – مهران مدیری کتاب شعرش را منتشر می کند

اولین کتاب شعر مهران مدیری

خبر انتشار اشعار این هنرمند پس از بیست سال بسیاری را سر شوق آورده است. مدیری اعلام کرده است اولین مجموعه شعرش ماه آینده به چاپ خواهد رسید. این خبر را وبسایت تارنا منتشر کرده است. این مجموعه اشعار شامل سه بخش دوران نوجوانی، دوران جنگ و عاشقانه‌های مهران مدیری است که در طی سال ها سروده شده است.

خود مدیری گفته بخش جنگ که مربوط به دوران دفاع مقدس می شود را در زمان حضورش در جبهه و پشت خاکریزها سروده است. بخش عاشقانه های این مجموعه شعر هم حاصل نوشته های چند سال اخیر اوست. این بخش در قالب شعر نو و با مضامینی بسیار تلخ سروده شده است.

علاقه مدیری به شعر را بارها از زبان خودش و در برنامه دورهمی شنیده ایم. او در یک مصاحبه تلویزیونی هم گفته بود که به دلیل علاقه فراوانش به شعر، تمام دیوان های خیام، حافظ و بیشتر قسمت های دیوان مولانا را از حفظ است.

او تحت تاثیر شاعر و نویسنده اسپانیایی لوکا و البته شاملو به سرودن شعر روی آورده است. لازم است در پایان این نکته را نیز ذکر کنیم که مجموعه اشعار مدیری همراه با یک لوح فشرده از دکلمه های خود او ارائه خواهد شد. آهنگسازی این اثر را نیز خودش بر عهده داشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان