مواد مخدر در کیک ها – شماره ۱۹۰ به منظور گزارش تخلفات و موارد مشکوک

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۴

مواد مخدر در کیک ها

سازمان غذا و دارو در گزارشی بیان کرد: مواد مخدر در کیک ها ی کشف شده وجود نداشته است. زیرا این مواد در حرارت موقع پخت از بین می روند. و ایشان این عمل را تخریب صنایع غذایی ایران و با برنامه ریزی هدف دار اعلام کرد .

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد:  رد پای کشورهای همسایه در این قضایا دیده شده است. و کیک های آلوده در هیج یک از کارخانه های تولیدی مشاهده نشده است.

چندی پیش گزارش شد که در کیک های برخی برندهای محصولات غذایی اجسام خارجی مثل قرص و کپسول مشاهده شده است. این قرص ها و کپسول ها بعد از اینکه کیک ها تولید شده اند با اقداماتی سازمان یافته و هدفمند به کیک ها اضافه شده اند. و هیچ مشکلی در خط تولید محصولات و شرکت های پخش مجاز مشاهده نشده است.

مواد مخدر در کیک ها - شماره 190 به منظور گزارش تخلفات و موارد مشکوک

مواد مخدر در کیک ها – شماره ۱۹۰ به منظور گزارش تخلفات و موارد مشکوک

در آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو محتوای قرص ها و کپسول ها مورد ازمایش قرار گرفت. نتیجه مشخص شد که داروهای مخدر و یا قرص برنج در نمونه هایی که مورد ازمایش قرار گرفتند. وجود ندارد. داروهای بررسی شده داروهای خانگی از جمله استامینوفن، بروفن، ستیریزین، هیدروکسی زین، متوکلوپرامید و حتی بلیستر خالی بوده و هدف از این کار ایجاد رعب و وحشت و تخریب وجهه صنایع غذایی بطور عام مورد بوده است.

اقای جهانپور گفت: گزارشی مبنی بر اینمه عاملین شناسایی و یا بازداشت شده باشند در دسترس نیست. این مساله یک مساله امنیتی و سیاسی است. و باید جهت روشن شدن موضوع دستگاه های مربوطه اقدام جدی کنند.

وظیفه فروشگاه های مواد غذایی

تمامی فروشگاه های مواد غذایی وظیفه دارند و مکلف هستند که مواد غذایی و فراورده های خود را از شرکت های پخش مجاز و معتبر و با رایه فاکتور رسمی فروش تهیه نمایند. و اگر از عاملین پخش غیر مجاز تهیه کنند باید پاسخگو باشند. و با آن ها برخورد می شود.

محصولاتی که توسط شرکت های مجاز پخش می شوند. را می توان پیگیری و رهگیری کرد. اما گاهی اوقات فروشندگان محصولات غذایی از توزیع کننده های غیرمجاز و بدون شناسنامه به قیمت‌هایی پایینتر تهیه می کنند. و این باعث می شود که محصولات تقلبی و جعلی وارد بازار شود.

وظیفه والدین در قبال محصولات غذایی

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد که والدین و دانش آموزان محصولات غذایی خود را حتما از فروشگاه های معتبر تهیه کنند. و سالم بودن بسته بندی را حتما بررسی کنند. و اگر تخلف و یا موارد مشکوکی را ملاحظه کردند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند و گزارش دهند.

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان