موبایل ارزان می شود – کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت موبایل

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۳
موبایل ارزان می شود - کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی قیمت موبایل

تخصیص ارز نیمایی به وارد کنندگان موبایل

موبایل ارزان می شود. این خبر را رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار در انجمن واردکنندگان تایید کرده و گفته است: بانک مرکزی به واردکنندگان موبایل، ارز نیمایی اختصاص داده است. این اقدام بانک مرکزی موجب خواهد شد که قیمت تلفن همراه در کشور به زودی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

در روزهای اخیر با وجود کاهش قیمت ارز، قیمت تلفن های همراه تغییر محسوسی نداشته است. در برخی موارد تنها تا ۵ درصد کاهش داشت. همچنین کمیاب و یا حتی نایاب بودن بعضی مدل ها، موجب شده بود که فروشندگان محصولات را زیر قیمت نفروشند؛ چرا که مشخص نبود دوباره در چه زمانی موبایل وارد کشور می‌شود و بازار از انواع مدل‌ها پر می‌شود.

موبایل ارزان می شود - کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی قیمت موبایل

موبایل ارزان می شود – کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت موبایل

موبایل ارزان می شود

یکی از اعضای هیات مدیره انجمن وارد کنندگان موبایل هم این خبر را تایید کرده و افزوده است: از آنجا که مرحله ثبت سفارش تا واردات و ترخیص کالایی چون موبایل معمولا از سایر اجناس سریع‌تر است، سفارشات ثبت شده در روزهای اخیر طی یک هفته الی ۱۰ روز آینده وارد بازار شوند و تغییر قیمت ها قابل مشاهده خواهند بود. حداقل تا دو ماه آینده از بابت تلفن همراه هیچ نگرانی نخواهیم داشت و بازار موبایل با واردات جدید تامین می شود.

آقای قربانی می گوید: تخصیص ارز نیمایی موجب خواهد شد تا جنس در بازار زیاد شود و فروشندگان به رقابت با یکدیگر بپردازند. بنابراین احتمالا از حداکثر سود خود که ۱۵ درصد باشد کم می کنند و به حداقل سود می‌رسند تا مشتری را به سمت فروشگاه خود جذب کنند. هر دوی این موارد باعث کاهش قیمت در بازار خواهند شد.

آرامش در بازار

از آنجا که محصولات موجود در بازار در حال حاضر، از سفارشات یکی دو ماه پیش واردکنندگان بوده و با دلار بالای ۳۰ هزار تومان وارد شده است، کالاهای کنونی در بازار قیمت نسبتا بالایی با توجه به نرخ ارز فعلی دارند.

رضا قربانی معتقد است با تخصیص ارز نیمایی کمی آرامش به بازار برگشته و قیمت ها در حدود ۵ درصد کاهش داشته اند. حالا فروشندگان اطمینان خاطر دارند که می‌توانند جنس جدید و با قیمت کمتری بیاورند و حاضر هستند که کالای خود را با کمی ضرر نیز بفروشند. در واقع فروشندگان اینگونه ضرر نمی‌کنند و جنس فروخته شده را با مدلی مشابه و قیمتی کمتر جایگزین می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان