موتور جست و جوگر – پتال سرچ در سنگاپور جانشین گوگل می شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۲

پتال سرچ در سنگاپور جانشین گوگل می شود

موتور جست و جوگر هواوی در ماه می امسال رسما رونمایی شد. نام رسمی این موتور جست و جوگر Petal Search اعلام شده است. پیش از این نسخه بتای این اپلیکیشن معرفی شده بود که با نام هواوی سرچ شناخته می شد. حالا این موتور جست و جوگر برای کاربران سنگاپور و برخی دیگر از نقاط جهان ارائه شده است.

موتور جست و جوگر - پتال سرچ در سنگاپور جانشین گوگل می شود

پتال سرچ در سنگاپور جانشین گوگل می شود

هواوی علیه تحریم ها

این اپلیکیشن به عنوان جایگزین گوگل سرچ به کاربران هواوی عرضه گشته است. این اقدام هواوی در واقع پاسخی به تحریم های اعمال شده آمریکا در مقابل این شرکت است. تحریم هایی که دولت آمریکا از سال ۲۰۱۹ علیه این رشرکت چینی اعمال کرده است. طبق این تحریم ها هواوی نمی تواند آپدیت های جدید اندروید را دریافت کند. این شرکت اجازه استفاده از سرویس های گوگل را نیز روی محصولات تولیدیش ندارد. هرچند گوگل بارها برای رفع این تحریم ها درخواست نموده اما تا کنون موفقیت بزرگی عایدش نگشته است. هواوی نیز راه چاره را در خودکفایی و ارائه اپلیکیشن های جدید مخصوص خودش یافته است. به نظر می رسد در این میان گوگل بیشترین ضرر را متحمل می گردد که بازار بزرگی را از دست داده است.

موتور جست و جوگر

پتال سرچ اکنون برای کاربران هواوی در کشور سنگاپور قابل دسترسی است. این کاربران می توانند این اپلیکیشن را از اپ گالری دریافت نمایند. پتال سرچ کاربران خود را قادر می سازد تا اپلیکیشن های طرف سوم را راحت تر روی تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری دانلود و سپس استفاده کنند.

البته هنوز تمام قابلیت های این نرم افزار در همه کشورها فعال نشده است. شرکت چینی هواوی در تلاش است تا این اپلیکیشن و موتور جست و جو را در سایر نقاط جهان نیز فعال کند. پتال سرچ در حال حاضر در ۴۵ کشور و ناحیه قبل دسترسی است و از ۴۰ زبان نیز پشتیبانی می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان