موضع جدید کره جنوبی – آزادی دارایی‌های بلوکه شده ایران بعد از رایزنی با آمریکا 

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۵

شرط آزادی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره

موضع جدید کره جنوبی در مورد آزادی دارایی های بلوکه شده ایران در این کشور  از رایزنی ایران با آمریکا  به عنوان شرط آزادی خبر می دهد.  وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه ای گفت دارایی های ایران که در این کشور مسدود شده بعد از رایزنی با آمریکا آزاد خواهد شد.

 این بیانیه بعد از آن صادر شده که ایران ادعا کرد با سئول بر سر نحوه انتقال و استفاده از منابع مالی مسدودشده خود به توافق دست یافته است.
ایران دوشنبه اعلام کرد این توافق در جریان دیدار میان «عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی ایران و «رو جئونگ-هیون»، سفیر کره جنوبی در ایران حاصل شده است. طبق گزارش رسانه های کره ای  ایران در هفته های گذشته از سئول خواسته حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی های این کشور که به دلیل تحریم های آمریکا در دو بانک کره جنوبی مسدود شده آزاد شوند.

جزئیات بیانیه کره جنوبی

موضع جدید کره جنوبی - آزادی دارایی های بلوکه شده ایران بعد از رایزنی با آمریکا 

موضع جدید کره جنوبی – آزادی دارایی های بلوکه شده ایران بعد از رایزنی با آمریکا

در بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی، بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده است: «دولت ما درباره روش های استفاده از این دارایی ها با ایران گفت وگو کرده و طرف ایرانی رضایت خودش را درباره پیشنهادهای مطرح شده از طرف ما ابراز کرد.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «رفع انسداد این دارایی ها از طریق رایزنی با کشورهای مرتبط از جمله ایالات متحده صورت خواهد گرفت.»
چند هفته قبل تر یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی گفته بود سئوال گفت وگوها با آمریکا برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از طریق اموال بلوکه شده ایران به مراحل نهایی رسیده است.

چند ماه قبل اتاق بازرگانی ایران رقم این پول که در دو بانک کره جنوبی نگهداری می شوند را ۸ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار اعلام کرده بود. مقام های ایران پیشتر گفته اند سئول علاوه بر خودداری از آزادسازی این منابع مالی بابت نگهداری آنها پول هم مطالبه کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان