• صفحه اصلی
  • >
  • مقالات
  • >
  • مولوی عبدالحمید – واکنش امام جمعه اهل سنت زاهدان به حوادث اخیر در سراوان

مولوی عبدالحمید – واکنش امام جمعه اهل سنت زاهدان به حوادث اخیر در سراوان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۹

خود مسئولین به این امر خروج سوخت بوده‌اند

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در واکنش به حوادث اخیر در سراوان؛ «خود مسئولین راضی بودند برای دور زدن  تحریم‌ها سوخت خارج شود». وی در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت گفت خروج سوخت از طریق مرزها یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها بود.
به گفته وی که خود مسئولین نیز به این امر «راضی» بوده‌اند و سوخت‌بران به نوعی به دولت در زمینۀ دور زدن تحریم‌ها خدمت کرده‌اند.‎ مولوی عبدالحمید عنوان کرده بود حتی مسئولین برای او «پیغام داده‌ بودند که خودش نیز تضمینی باشد که اگر سوختی خارج شد، پول دولت تضییع نشود».
به گفته وی، صادرات دریایی سوخت به خاطر تحریم‌ها مشکل بود و خروج سوخت از طریق مرزها در راستای منافع دولت محسوب می‌شد.

مجازات عاملان حادثه تیراندازی به سوخت‌بران

در پی حادثه هفته اخیر در منطقه مرزی سراوان، مولوی عبدالحمید امام‌جمعه اهل سنت زاهدان با صدور پیامی، از مردم به‌ویژه جوانان درخواست کرد احساساتشان را کنترل کنند و پاسگاه‌ها و سایر اماکن عمومی را مورد تعرض قرار ندهند.

مولوی عبدالحمید - واکنش امام جمعه اهل سنت زاهدان به حوادث اخیر در سراوان

مولوی عبدالحمید – واکنش امام جمعه اهل سنت زاهدان به حوادث اخیر در سراوان

او در بخش دیگری از این پیام، از مسوولان خواست که قضیه روز دوشنبه سراوان را به دقت و با حفظ بی‌طرفی، منصفانه بررسی و رسیدگی کنند. او همچنین در ادامه از مسوولان خواست تا در اظهارنظرهایشان تمام جوانب را درنظر بگیرند تا باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم رنج‌کشیده نشوند.

بر اساس آنچه مولوی عبدالحمید در این پیام مطرح کرده است، عاملان حادثه تیراندازی به سوخت‌بران، باید به مجازات قانونی خود برسند و خسارت‌های وارده جبران شود؛ این امر به آرامش مردم و امنیت کمک می‌کند.

او همچنین در توصیه دیگری به مسوولان گفت که  شرایط اقتصادی مردم را مدنظر قرار دهند. با توجه به معضل بیکاری در استان، بخشی از مردم از راه سوخت‌بری نانی سر سفره‌هایشان می‌برند؛ تا زمانی‌که راه جایگزینی برای این موضوع درنظر گرفته نشده است، نباید این راه ارتزاق بسته شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان