میشل اوباما – انتقاد تند ترامپ از همسر باراک اوباما

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۹

حمایت میشل اوباما از جو بایدن

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا و همسر باراک اوباما، به عنوان آخرین سخنران روز نخست همایش حزب دموکرات  عملکرد دونالد ترامپ  را مورد انتقاد قرار داد. میشل اوباما به هواداران حزبش توصیه کرد که مانند سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ پرشور به پای صندوق رای بروند و برای شکست دادن دونالد ترامپ، درنگ نکنند. میشل اوباما بارها در این سخنرانی توانایی ترامپ برای انجام وظایف ریاست جمهوری را زیر سوال برد و به عملکرد چند ساله او در کاخ سفید حمله برد.

میشل اوباما – انتقاد تند ترامپ از همسر باراک اوباما

اوباما و همسرش در چهار سال گذشته دونالد ترامپ را مورد نقد مستقیم قرار ندادند. وی در سخنرانی خود بارها آنچه خودخواهی و بی توجهی ترامپ به مطالبات مردم آمریکا خواند را علت مصمم شدن دموکرات ها برای رای دادن به جو بایدن دانست. وی گفت: می دانم که جو بایدن هرگز نامزد کامل و بی نقصی نیست، اما هیچ نامزد بی نقصی وجود ندارد، هیچ رییس جمهور بی عیب و کاستی وجود ندارد.

واکنش ترامپ به سخنان تند میشل اوباما

دونالد ترامپ در واکنش به حمایت میشل اوباما از جو بایدن  دو پیام توییتری  منتشر کرد. وی در توییتی خطاب به او نوشت: اگر عملکرد باراک اوباما همسرت نبود، دونالد ترامپ در کاخ سفید زیبا حضور نداشت. دلیلی خوب برای حمایت بسیار دیرهنگام و بدون شوق از بایدن این بود که او گزینه‌ای بود که دیر به ذهن می‌آمد. همچنین نوشت: دولت من و شخص بزرگترین اقتصاد تاریخ هر کشوری را ساخت وهمین باعث ناراحتی او شده است.

دونالد ترامپ در جریان مراسمی در کاخ سفید در گرامیداشت صدمین سالگرد کسب حق رای برای زنان در واکنش به سخنرانی میشل اوباما اظهار کرد: او خودش تا خرخره در منجلاب فرو رفته و در غیر این صورت صادقانه سخنرانی خود را زنده ایراد می‌کرد که این کار را نکرد. او این سخنرانی را ضبط کرده بود و خیلی وقت پیش هم ضبط کرده چون آمار مرگ‌هایی که اعلام کرد، اشتباه بود. او حتی در سخنرانی خود حرفی از نامزد معاونت ریاست جمهوری نزد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان