ناخدای زن – اولین ناخدای زن مصر، مقصر مسدود شدن کانال سوئز

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۸
اولین ناخدای زن مصر، مقصر مسدود شدن کانال سوئز

مقصر مسدود شدن کانال سوئز

چند روز قبل اولین ناخدای زن کشور مصر مقصر مسدود شدن کانال سوئز معرفی شد. این در حالی است که این خانم ناخدا در زمان وقوع این حادثه کیلومترها از این کانال فاصله داشته است.

وقتی کشتی اور گیون در کانال سوئز به گل نشست و صفی طولانی از کشتی ها در سوی دیگر کانال شکل گرفت، خانم السحدار حتی در این کشتی حضور هم نداشت. با این حال در یک پست جعلی در فضای مجازی او به عنوان مسئول این اتفاق معرفی شد. مروه السحدار که اولین ناخدای زن کشور مصر است، معتقد است به دلیل جنسیتش مورد این هجمه قرار گرفته است.

اولین ناخدای زن مصر، مقصر مسدود شدن کانال سوئز

اولین ناخدای زن مصر، مقصر مسدود شدن کانال سوئز

پست جعلی درباره ناخدای زن مصری

مروه در مصاحبه ای گفته است: زمانی که این خبر را دیدم دچار شوک شدم. گمان می کنم به دلیل ملیت مصری یا زن بودنم چنین چیزی در موردم منتشر شده است. البته در این مورد مطمئن نیستم. پستی که درباره من منتشر شده از انگلیس بوده است. تلاش زیادی کردم تا ثابت کنم این یک پست جعلی و یک خبر دروغ بوده است. چرا که تمام زحماتم برای رسیدن به جایگاه فعلیم در حال نابودی بود. این پست در توییتر و فیسبوک در حال گسترش بود و دست به دست می شد و موقعیت مرا تحت تأثیر قرار می داد.

این خبر در حالی در حال گسترش بود که السحدار صدها کیلومتر دورتر از کانال سوئز در حال فعالیت روی کشتی دیگری به نام آیدای چهارم بود. مشخص شده که این خبر کذب از روی مطلبی از یک خبرگزاری عرب زبان گرفته شده که در آن از مروه السحدار ۲۹ ساله به دلیل موفقیتش در دریانوردی و تبدیل شدنش به اولین ناخدای زن مصر تمجید شده بود.

خانم السحدار به دنبال برادرش برای ثبت نام در آکادمی عربی علم، تکنولوژی و حمل و نقل دریایی درخواست داد. این آکادمی ابتدا تنها پذیرای مردان بود، با این حال، مروه السلحدار درخواست تحصیل خود را به این آکادمی ارسال کرد و اجازه ی تحصیل او توسط حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر صادر شد. وی با وجود تمام مشکلات موجود، موفق به فارغ التحصیلی و دریافت مدرک ناخدایی شد و در حال حاضر هدایت کشتی آیدای چهارم به عهده اوست. طبق اعلام سازمان بین المللی دریانوردی، تنها ۲ درصد از دریانوردان دنیا زن هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان